Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

29/3/2021

Social Media Specialist

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΠΕΙΡΑΙΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Hotel Operation είναι εταιρία διαχείρισης ξενοδοχείων, που δραστηριοποιείται στον χώρο του τουρισμού από το 2012 σε ένα ευρύ φάσμα παροχής τουριστικών υπηρεσιών υψηλού επιπέδου και γνωρίζει συνεχή ανάπτυξη.

Αναζητάμε άτομα για τη στελέχωση του τμήματος των social media, με κύριες αρμοδιότητες:

  • Σχεδιασμός και υλοποίηση οργανωμένης παρουσίας των ξενοδοχειακών καταλυμάτων στα Social Media.
  • Καθημερινή αναπαραγωγή περιεχομένου στα Social Media. (posts / stories)
  • Διαχείρηση εταιρικού προφίλ και παρουσίαση της εταιρίας στα Social Media κανάλια όπως το Facebook, Instagram, Youtube και Linkedin.
  • Τακτική ανατροφοδότηση ιδεών και δημιουργία νέων digital concepts.
  • Xτίσιμο στρατηγικής παρουσίας στα Social Media.
  • Δημιουργία περιεχομένου για χρηστη σε Facebook, Instagram και Youtube.
  • Παρακολούθηση των Trends και έρευνα της αγοράς.
  • Χτίσιμο και διατήρηση επικοινωνίας με το online κοινό.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Marketing ή Communication ή Media.