Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/6/2017

Java Software Developer

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Ερευνητικό Εργαστήριο στην Αθήνα ζητά Java Software Developer για θέση πλήρους απασχόλησης.

Τα καθήκοντα της θέσης περιλαμβάνουν
• Συντήρηση Java REST εφαρμογής και επέκταση της
• Ανάπτυξη RESTful web services
• Επικοινωνία με Ευρωπαίους συνεργάτες για τεχνικά θέματα και θέματα αρχιτεκτονικής

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο ΑΕΙ σε αντικείμενο συναφές με την πληροφορική
• Εμπειρία με προγραμματισμό σε Java και web services (ιδανικά REST)
• Άριστη γνώση αγγλικής γλώσσας

Θα συνεκτιμηθούν
• Εμπειρία με οντολογίες και JSON-LD
• Εμπειρία με βάση MongoDB και εργαλεία όπως Swagger Framework
• Εμπειρία με Docker containers/Kubernetes
• Εμπειρία σε DevOps
• Καλή γνώση δεύτερης προγραμματιστικής γλώσσας
• Εκπλήρωση στρατιωτικών υποχρεώσεων για τους άντρες υποψήφιους

Παροχές

• Πολύ καλό πακέτο αποδοχών
• Απόκτηση εμπειρίας και εξοικείωση με σύγχρονα εργαλεία
• Επικοινωνία με προγραμματιστές του Ευρωπαϊκού χώρου