Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/3/2024

Υπεύθυνος Γραφείου Κίνησης

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΔΕΡΒΕΝΙ - ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΙΤΑΝ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Εταιρεία που δραστηριοποιείται στον τομέα του χονδρικού και λιανικού εμπορίου Τρακτέρ, Γεωργικών Μηχανημάτων και Ανταλλακτικών αυτών, αναζητά να προσλάβει Υπεύθυνο Γραφείου Κίνησης και Δρομολογίων.

Αρμοδιότητες:
  • Καθημερινή και συνεχή επικοινωνία με τα τμήματα αγορών, πωλήσεων, αποθήκης και λογιστηρίου, για ορθή και έγκαιρη διαχείριση των παραγγελιών
  • Σχεδιασμός και οργάνωση βέλτιστης (συντομότερης και οικονομικότερης) δρομολόγησης οχημάτων (ιδανικά με χρήση Google Maps)
  • Διαχείριση οδηγών, οχημάτων της εταιρείας και οχημάτων μεταφορικών εταιρειών
  • Προγραμματισμός καθημερινής παράδοσης προϊόντων σε πελάτες (εσωτερικού και εξωτερικού)
  • Παρακολούθηση της ομαλής παράδοση των προϊόντων
  • Προγραμματισμός παραλαβών υλικών από προμηθευτές (εσωτερικού και εξωτερικού)
  • Έκδοση Παραστατικών Διακίνησης και Τιμολογίων (ενημέρωση αρχείων, αναφορές, προετοιμασία Δελτίων προς τιμολόγηση)
  • Διαχείριση αλληλογραφίας, σχετικής με το τμήμα
  • Αξιολόγηση των συνεργατών και του στόλου τους για την ποιότητα των υπηρεσιών μεταφορών
  • Διαμόρφωση εβδομαδιαίας και μηνιαίας αναφοράς μεταφορικού έργου
  • Έλεγχος κόστους μεταφορικού έργου
  • Τηλεφωνική επικοινωνία με πελάτες, προμηθευτές και εξωτερικούς συνεργάτες
  • Έκδοση στοιχείων και παροχή πληροφοριών δρομολόγησης για την εξασφάλιση των συμφωνηθέντων χρόνων και τόπων παράδοσης – παραλαβής

Απαραίτητα Προσόντα

  • Κάτοχος πτυχίου ΑΕΙ/ΤΕΙ (προαιρετικό)
  • Εργασιακή εμπειρία 3+ ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Πολύ καλή γνώση γραπτής και προφορικής επικοινωνίας Αγγλικών & Ελληνικών
  • Πολύ καλή γνώση χρήσης Η/Υ, Internet, MS Office (Word, Excel, Power Point)
  • Καλή γνώση χρήσης ERP/WMS (ιδανικά Soft1)
  • Ανεπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας, οργάνωσης και διαχείρισης χρόνου
  • Άριστη ιεραρχία καθηκόντων και διαχείριση κρίσεων
  • Επαγγελματική συμπεριφορά, ομαδικό πνεύμα και υπευθυνότητα
  • Τυπικότητα με το ωράριο εργασίας της εταιρείας
  • Επιθυμία για εξέλιξη στο συγκεκριμένο κλάδο των γεωργικών μηχανημάτων
  • Δίπλωμα οδήγησης
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • Δυνατότητα 6ήμερης εργασίας

Παροχές

  • Πλήρης απασχόληση με Σύμβαση Αορίστου χρόνου
  • Ανταγωνιστικές αποδοχές (ανάλογες προσόντων και εμπειρίας)
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Εργασία σε δυναμικά αναπτυσσόμενη εταιρία
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης