Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

16/04/2024

Μηχανικός Δικτύων

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΟΣΕ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΟΥ (ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ) | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Περιγραφή

Περιγραφή θέσης:

Αναζητούμε συνεργάτη για την θέση του Μηχανικού Δικτύων στην Θεσσαλονίκη για την στελέχωση της ομάδας του Τεχνικού Τμήματος με επίκεντρο την υποστήριξη δικτύων εταιρικών πελατών.

Αρμοδιότητες:

  • Σχεδιασμός, υλοποίηση, υποστήριξη δικτύων υπολογιστών και διαμόρφωση δικτυακού εξοπλισμού
  • Παρακολούθηση της απόδοσης και εξασφάλιση της διαθεσιμότητας - αξιοπιστίας δικτύων πελατών (Local & Cloud)
  • Απομακρυσμένη η κατά τόπου αντιμετώπιση και επίλυση προβλημάτων σε δίκτυα πελατών
  • Εκτέλεση συντήρησης και αναβαθμίσεων σε δίκτυα πελατών
  • Τήρηση αρχείων τεκμηρίωσης δικτύων και συστημάτων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ στο αντικείμενο των δικτύων / τηλεπικοινωνιών
  • Πολύ καλός χειρισμός της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας (γραπτά & προφορικά)
  • Άριστη γνώση υπολογιστών και δικτύων (CCNA)
  • Απαραίτητη η προϋπηρεσία στο αντικείμενο εργασίας τουλάχιστον για 2 έτη
  • Γνώση των λειτουργικών συστημάτων Windows, Linux, macOS
  • Γνώση αρχών ασφάλειας πληροφοριακών συστημάτων
  • Όρεξη για εκπαίδευση επάνω σε νέες τεχνολογίες που χρησιμοποιεί η εταιρία
  • Δίπλωμα Οδήγησης αυτοκινήτου ή/και μηχανής

  • Δυνατότητα ταξιδιών σε Ελλάδα και Εξωτερικό
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

Επιθυμητά προσόντα:

  • Πιστοποίηση CCNA / CCNP: • Security • Routing & switching • Wireless
  • Γνώση τεχνολογιών Microsoft Azure, AWS και Virtualization

Δεξιότητες:

  • Οργανωτικές ικανότητες, συνδυαστική σκέψη, μεθοδικότητα και συνέπεια
  • Δυνατότητα λήψης αποφάσεων
  • Άνετη και αποδοτική επικοινωνία με πελάτες / συνεργάτες
  • Ικανότητα εργασίας σε ομάδα

Παροχές

  • Πλήρης απασχόληση με ικανοποιητικές αποδοχές και ασφάλιση
  • Άνετο και σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον, με εύκολη πρόσβαση
  • Συνεχόμενη υποστήριξη και εκπαίδευση από την εταιρεία
  • Σημαντικές προοπτικές εξέλιξης σε ένα ταχύ αναπτυσσόμενο κλάδο