Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/3/2024

Υπάλληλος Υποδοχής / Front Office Receptionist

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Το Ξενοδοχείο Hotel Nikopolis Thessaloniki 5* αναζητά Υπάλληλο Υποδοχής/ Front Office Receptionist.

Καθήκοντα:
  •  Διαχειρίζεστε την αποτελεσματική λειτουργία του Front Office συμμετέχοντας σε όλες τις σχετικές εργασίες και διαδικασίες (check in-out, υποδοχή επισκεπτών, διαδικασία πληρωμών, αντιμετώπιση τυχόν ειδικών αιτημάτων, παραπόνων κ.λπ.)
  •  Διαβεβαιώνετε ότι διατηρούνται τα υψηλότερα πρότυπα φροντίδας επισκεπτών
  •  Παρέχετε φιλική, αποτελεσματική και ευγενική εξυπηρέτηση ανά πάσα στιγμή
  •  Συνεργάζεστε για τις εργασίες του Front Office με όλα τα τμήματα ώστε όλοι οι πελάτες να δέχονται φιλική και περιποιητική εξυπηρέτηση από τη στιγμή της άφιξης έως και την αναχώρησή τους, σύμφωνα με τα πρότυπα της εταιρείας στα πλαίσια ασφαλούς περιβάλλοντος

Απαραίτητα Προσόντα

  •  Πτυχίο Ανώτερης ή Ανώτατης εκπαίδευσης με κατεύθυνση στα Τουριστικά Επαγγέλματα
  •  Τουλάχιστον 4ετή προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε Ξενοδοχειακές Μονάδες 5* αστέρων
  •  Γνώση χρήσης ξενοδοχειακού προγράμματος Opera Pms
  •  Άριστη γνώση Αγγλικών ( Γερμανικά, Ρώσικα, Ιταλικά θα θεωρηθούν επιπρόσθετο προσόν)
  •  Άριστη γνώση χειρισμού προγραμμάτων Η/Υ, Ικανότητα στην επικοινωνία και ομαδικό πνεύμα συνεργασίας

Παροχές

Η επιχείρηση προσφέρει:
  •  Δυναμικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  •  Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης