Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
15/4/2024

Captain - Rhodes

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΡΟΔΟΣ | ΡΟΔΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Πρωτοπορώντας τα τελευταία 45 χρόνια, ο Όμιλος Mitsis είναι η μεγαλύτερη ιδιόκτητη ξενοδοχειακή αλυσίδα στην Ελλάδα, καθοδηγούμενος από την πελατοκεντρική του φιλοσοφία, την οικογενειακή φροντίδα και την αυθεντική ελληνική του ταυτότητα.

Με 21 ξενοδοχεία, 6.466 δωμάτια και 5.000 εργαζόμενους σε Αθήνα, Κρήτη, Καμένα Βούρλα, Κω, Ρόδο και Σαντορίνη, ο Όμιλος προσφέρει ένα πλούσιο μείγμα φιλοξενίας με εξαιρετικές υπηρεσίες, μοναδικές τοποθεσίες, άψογες εγκαταστάσεις, εκλεπτυσμένη γαστρονομία και ένα ευρύ φάσμα επιλογών και εμπειριών στους πελάτες του.

Μέσα από ένα οικογενειακό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας μεταμορφώνουμε κάθε επισκέπτη μας σε επίτιμο φιλοξενούμενο, προσφέροντας αξέχαστες αναμνήσεις ζωής!

Ο Όμιλος Mitsis προσφέρει νέες θέσεις εργασίας στα ξενοδοχεία του στη Ρόδο

Περιοχή: Ρόδος
Τύπος Απασχόλησης: Εποχιακή/Πλήρης
Ref: HO/CAPR

Σκοπός

Ως Captain θα στελεχώσετε την ομάδα του τμήματος F&B με στόχο την ομαλή λειτουργία και την άριστη εξυπηρέτηση των φιλοξενούμενων, σύμφωνα με τα πρότυπα του Mitsis Group, στα σύγχρονα εστιατόρια με έμφαση στην μεσογειακή κουζίνα σε μοναδικό περιβάλλον.

Αρμοδιότητες

  • Οργανώνει και συντονίζει την καθημερινή λειτουργία του εστιατορίου (Mice En Place) σύμφωνα με τα πρότυπα της εταιρίας.
  • Εκπαιδεύει και καθοδηγεί την ομάδα του ώστε να λειτουργεί σύμφωνα με τις αξίες και τα πρότυπα του Mitsis Group.
  • Παρακολουθεί την καθαριότητα και την ορθή λειτουργία και χρήση του εξοπλισμού που χρησιμοποιείται.
  • Ελέγχει τη ροή του Service, καθοδηγώντας και συντονίζοντας την ομάδα του με στόχο την καλύτερη εξυπηρέτηση των φιλοξενούμενων.
  • Γνωρίζει το μενού του εστιατορίου με σκοπό την παροχή διευκρινήσεων ή προτάσεων.
  • Εξυπηρετεί τους φιλοξενούμενους και διαχειρίζεται οποιοδήποτε θέμα προκύψει σε σχέση με τους φιλοξενούμενους, το πόστο και την ομάδα του σύμφωνα με τα πρότυπα του Mitsis Group.
  • Παρακολουθεί την ικανοποίηση των πελατών, δίνοντας έμφαση στη βελτίωση και ανάπτυξη των υπηρεσιών.
  • Επιβλέπει την τήρηση των προτύπων και διαδικασιών ISO και διασφαλίζει την ορθή εφαρμογή των κανόνων υγιεινής και ασφάλειας στα επισιτιστικά τμήματα.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Τουριστική εκπαίδευση
  • Εμπειρία 2 έτη σε αντίστοιχη θέση, ιδανικά σε ξενοδοχειακό περιβάλλον.
  • Άριστη γνώση αγγλικών (η γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας θα θεωρηθεί προσόν).
  • Γνώση των εφαρμογών MS Office

Δεξιότητες

  • Επαγγελματισμός, Αξιοπιστία & Υπευθυνότητα
  • Ενσυναίσθηση
  • Προσαρμοστικότητα
  • Συνεργασία & Ομαδικότητα

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Μεταβλητό Bonus επίτευξης μηνιαίων στόχων
  • Εργασία σε έναν οικογενειακό όμιλο με ανθρωποκεντρική προσέγγιση και σεβασμό προς το περιβάλλον και την κοινωνία.
  • Διαρκή & εξατομικευμένη εκπαίδευση
  • Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης σε έναν συνεχώς αναπτυσσόμενο όμιλο
  • Διαμονή
  • Πλήρης Διατροφή
Δημιούργησε την δική σου επαγγελματική ιστορία #createyourcareerstory και γίνε μέλος μιας ομάδας 5.000 μελών στα Mitsis Hotels!

Για όλες τις αιτήσεις και τα στοιχεία που θα υποβληθούν, θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα.
Μπορείς να μάθεις περισσότερες πληροφορίες για τον όμιλο Mitsis ακολουθώντας τα πα-ρακάτω link :

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Πατήστε "Αποστολή Βιογραφικού" και θα μεταφερθείτε στη Σελίδα της εταιρείας.