Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
30/4/2024

Digital Marketing Specialist

Digital Marketing - Ecommerce - Design

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Στα πλαίσια ανάπτυξης ταξιδιωτικού γραφείου αναζητούμε εξειδικευμένο στέλεχος, που θα ενταχθεί με πλήρη απασχόληση στην έδρα της εταιρείας στη Θεσσαλονίκη και θα αναλάβει το digital marketing.

Βασικές Αρμοδιότητες

  • Σχεδιασμός, διαμόρφωση και υλοποίηση του συνόλου των ενεργειών digital marketing - Οργάνωση και διαχείριση καμπανιών SEO/SEM
  • Google Ads & Analytics
  • Meta Ads & Insights
  • Διαχείριση social media λογαριασμών (Facebook, Instagram, LinkedIn, TikTok, Youtube, Google MyBusiness κλπ)
  • Δημιουργία Vertical Videos Tik Tok, Instagram Reels, YouTube Shorts κλπ
  • Δημιουργία περιεχομένου (content creation)
  • Αναζήτηση και ανάλυση λέξεων - κλειδιών
  • Σχεδιασμός και αποστολή newsletters
  • Διαχείριση website
  • Βασική επεξεργασία εικόνων και συνεργασία με γραφίστα
  • Επίβλεψη, συντονισμός, αλληλεπίδραση (σχόλια, μηνύματα κλπ) σε social media
  • Παρακολούθηση - έρευνα - ανάλυση ανταγωνισμού
  • Μέτρηση και αναφορά απόδοσης για όλες τις καμπάνιες digital marketing και αξιολόγηση έναντι των στόχων
  • Δημιουργία σελίδων προορισμού και βελτιστοποίηση της εμπειρίας χρήστη

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ με ειδίκευση Marketing/ Digital Marketing/ Διοίκησης Επιχειρήσεων ή συναφές πεδίο
  • Αποδεδειγμένη εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον δύο (2) ετών σε digital marketing
  • Άριστη γνώση πλατφόρμας Google Ads
  • Άριστη γνώση πλατφόρμας Meta Ads
  • Άριστη γνώση SEM/SEO και Google Analytics
  • Δημιουργικό πνεύμα
  • Oργανωτικότητα, υπευθυνότητα και σημασία στη λεπτομέρεια
  • Ικανότητα ιεράρχησης καθηκόντων
  • Άριστη γνώση Ελληνικής & Αγγλικής γλώσσας σε προφορικό και γραπτό λόγο
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού Η/Υ και εφαρμογών MS Office

Επιθυμητά Προσόντα

  • Οικειότητα με Adobe Photoshop και Canva
  • Γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας

Παροχές

Προσφέρονται

  • Full time απασχόληση
  • Μισθός 900€
  • Πλήρης ασφάλιση
  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.