Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

14/03/2024

Υπεύθυνος Στόλου Οχημάτων

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΚΟΡΩΠΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η XP Courier, ελληνική και ταχύτατα αναπτυσσόμενη εταιρία ταχυμεταφορών, αναζητά Υπεύθυνο Στόλου Οχημάτων για ν’ αναλάβει συνολικά τις ανάγκες συντήρησης και παρακολούθησης των οχημάτων, συνδυαστικά με εργασίες υποστηρικτικές προς τη διακίνηση.

    Αρμοδιότητες

    • Προγραμματισμός συντήρησης του στόλου οχημάτων
    • Εφαρμογή διαδικασίας παράδοσης - παραλαβής οχημάτων
    • Ολοκληρωμένη καταγραφή και παρακολούθηση του κόστους λειτουργίας (καύσιμα, συντήρηση κλπ)
    • Δημιουργία αναφορών για την παρακολούθηση δεικτών αποτελεσματικότητας και κόστους
    • Έρευνα αγοράς για την προμήθεια ανταλλακτικών και αξεσουάρ
    • Τηλεφωνική επικοινωνία με τους οδηγούς για ζητήματα που προκύπτουν κατά την εκτέλεση παραλαβών-παραδόσεων·
    • Ανάθεση αιτημάτων παραλαβής
    • Διαχείριση της γραπτής επικοινωνίας για θέματα που σχετίζονται με παραλαβές και παραδόσεις

    Απαραίτητα Προσόντα

    • Ικανότητα διαχείρισης έργου (project management).
    • Ικανότητα διαχείρισης ανθρώπινου δυναμικού.
    • Ικανότητες οργάνωσης και διεκπεραίωσης εργασιών υπό πίεση.
    • Επικοινωνιακές δεξιότητες και μεθοδικότητα
    • Ηγετικές ικανότητες
    Επιθυμητά προσόντα
    • Κάτοχος διπλώματος οδήγησης Β κατηγορίας.
    • Επιθυμητή σχετική προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση.
    • Καλή χρήση MS Office
    • Γνώση των περιοχών του Λεκανοπεδίου Αττικής

    Παροχές

    • Μόνιμη συνεργασία με μια ελληνική, ταχύτατα αναπτυσσόμενη εταιρία
    • 5-ήμερη εργασία
    • Μετακίνηση με εταιρικό όχημα
    • Βonus αποτελεσματικότητας
    • Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης
    • Συνεχής εκπαίδευση και καλλιέργεια δεξιοτήτων