Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

7/11/2019

Social Media, Communication & Content Manager

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ζητείται Social Media, Communication & Content Manager από εταιρία γυναικείων ενδυμάτων στο κέντρο της Θεσσαλονίκης.

Αρμοδιότητες θέσης

  • Διαχείριση εταιρικών Social Media
  • Σχεδιασμός και υλοποίηση online καμπανιών σε Social media & Newsletter
  • Διαχείριση online πελατών
  • Αξιολόγηση και report καμπανιών
  • Παρακολούθηση analytics και στατιστικών
  • Διαχείριση affiliates
  • Συντονισμός και επικοινωνία με influencers
  • Επικοινωνίας με έντυπα, ράδιο, Media
  • Οργάνωση events
  • Οργάνωση και υλοποίηση φωτογραφίσεων
  • Επιμέλεια αποτελέσματος φωτογράφισης
  • Συντονισμός γραφίστα

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ Marketing/Επικοινωνίας/ Διοίκησης Επιχειρήσεων)
  • Μεταπτυχιακός τίτλος θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν
  • Εμπειρία στο Digital marketing
  • Γνώση / Χρήση Google Analytics
  • Άριστη γνώση αγγλικής γλώσσας (γραπτά και προφορικά)
  • Άριστη γνώση χρήσης Η/Υ, MS Office