Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/6/2020

Publishing Assistant

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Περιγραφή

Εκδοτικός οίκος στην Αθήνα αναζητά Publishing Assistant.

Η θέση απαιτεί στενή συνεργασία με τη Διεύθυνση των Εκδόσεων και αναφέρεται στη Διοίκηση της επιχείρησης.

Καθήκοντα:

  •  Γενική επιμέλεια υπό έκδοση τίτλων υπό την εποπτεία της Διεύθυνσης. Επίβλεψη τήρησης χρονοδιαγραμμάτων, παραλαβή και έλεγχος σχετικών αρχείων και προώθησή τους στη γραμμή παραγωγής. Συνεργασία με το τμήμα Marketing της εταιρείας σε σχέση με εκθέσεις και εκδηλώσεις.
  •  Συμμετοχή στην αξιολόγηση έργων που υποβάλλονται για έκδοση από τον οίκο.
  •  Συμμετοχή στην ενημέρωση του eshop της Anubis. Παρακολούθηση σχετικών μεγεθών και συνεργασία με το Marketing για reporting.
  •  Προετοιμασία στοιχείων για σύνταξη προσφορών, εκπόνηση μελετών αγοράς, στατιστικά πωλήσεων, πορεία ανταγωνισμού κλπ.
  •  Διεκπεραίωση αλληλογραφίας με ξένους οίκους.

Απαραίτητα Προσόντα

  •  Πτυχίο ΑΕΙ
  •  Αγγλικά σε επίπεδο Proficiency
  •  Επαγγελματικός χειρισμός της ελληνικής γλώσσας
  •  Επαγγελματικός χειρισμός Word / Excel / Powerpoint / Outlook
  •  Άνεση χειρισμού social media
  •  Οργανωτικές ικανότητες
  •  Προϋπηρεσία σε ανάλογη θέση επιθυμητή

Παροχές

  •  Σταθερός μισθός και ασφάλιση
  •  On the job εκπαίδευση
  •  Προοπτικές εξέλιξης
  •  Συνεργασία με μια από τις πρωτοπόρες εταιρείες στο χώρο των εκδόσεων