Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

27/03/2024

Αποθηκάριος - Ηράκλειο / Κρήτη

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΑΜΟΥΔΑΡΑ | ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Περιγραφή

Η δυναμική Paralos Hospitality
η οποία δραστηριοποιείται στην Κρήτη & την Κώ
ζητά να καλύψει για το ξενοδοχείο της Lifestyle Beach 5*, στην Αμμουδάρα, Ηρακλείου
τη θέση ΑΠΟΘΗΚΑΡΙΟΥ (Ref: PRO)

Αρμοδιότητες:

  • Είναι υπεύθυνος της κεντρικής αποθήκης
  • Συντονίζει, οργανώνει και διεκπεραιώνει όλες τις παραγγελίες & παραλαβές του ξενοδοχείου.
  • Τηρεί αρχεία με τα έντυπα παραλαβών.
  • Είναι υπεύθυνος για τον έλεγχο των εισερχόμενων προϊόντων στο ξενοδοχείο (είδος, ποιότητα, ποσότητα, βάρος, συμφωνημένη τιμή, χρόνος παράδοσης).
  • Είναι υπεύθυνος για τη συμπλήρωση των απαιτούμενων συνοδευτικών εγγράφων σε περίπτωση επιστροφής προϊόντων.
  • Τηρεί σε συνεργασία με τον υπεύθυνο προμηθειών ομίλου, λίστα κωδικών προϊόντων ανά προμηθευτή.
  • Ελέγχει και συμπληρώνει όλα τα έντυπα που σχετίζονται με το HACCP και τηρεί το αντίστοιχο αρχείο.
  • Πραγματοποιεί μαζί με τα εμπλεκόμενα τμήματα τις φυσικές απογραφές τις χρονικές στιγμές που ορίζονται από τη διεύθυνση του ξενοδοχείου.

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Απόφοιτος Λυκείου ή ΙΕΚ Τουρισμού
  • Eμπειρία σε ξενοδοχεία 4-5*
  • Ικανότητα επικοινωνίας, διαπραγματευτική ευελιξία
  • Εντιμότητα στη διαχείριση κεφαλαίων και πόρων της εταιρίας
  • Γνώση Η/Υ και MS Office
  • Καλές επικοινωνιακές δεξιότητες στον προφορικό & γραπτό λόγο
  • Γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Δίπλωμα Οδήγησης

Στο πλαίσιο της παραπάνω θέσης, η Paralos Hospitality προσφέρει:

  • Πλήρη απασχόληση, σε εποχιακή βάση
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Επαγγελματικό περιβάλλον εργασίας & ανάπτυξη στελεχών

* Τα στοιχεία των αιτήσεων θα παραμείνουν εμπιστευτικά.
* Επικοινωνία θα γίνει μόνο με τις/τους υποψήφιες/ους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης.