Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

27/1/2023

Βοηθός Λογιστή (τμήμα διπλογραφικών)

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η εταιρεία Κρίκης Consulting με δραστηριότητα πάνω από 30 έτη στη παροχή λογιστικών και φοροτεχνικών υπηρεσιών αναζητά Βοηθό Λογιστή για τη στελέχωση νέας θέσης εργασίας στο τμήμα διπλογραφικών.

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Παρακολούθηση διπλογραφικών - απλογραφικών
  • Έλεγχος και καταχώριση τιμολογίων και λοιπών λογιστικών εγγράφων
  • My Data χαρακτηρισμός, συμφωνία με τα βιβλία , κανόνες τιμολόγησης
  • Δηλώσεις ΦΠΑ, Intrastat, Listing, Παρακρατούμενων Φόρων
  • Παρακολούθηση μητρώου παγίων
  • Έλεγχος ισοζυγίου συμφωνίες λογαριασμών γενικής λογιστικής και εμπορικού

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Τ.Ε.Ι /Α.Ε.Ι Οικονομικής κατεύθυνσης
  • 2-3 έτη εργασιακής εμπειρίας σε Λογιστήριο - Κατανόηση λειτουργίας λογιστικών κυκλωμάτων στο σύνολο τους
  • Άριστη γνώση MS Office (με έμφαση στο Excel)
  • Συνέπεια σε χρόνους ανταπόκρισης
  • Αποτελεσματικότητα υπό πίεση
  • Εντιμότητα και ευχάριστη παρουσία

 Επιθυμητά προσόντα:

  • Άριστες δεξιότητες προφορικής και γραπτής επικοινωνίας
  • Υπευθυνότητα , ακρίβεια και προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Σωστή διαχείριση χρόνου και αποτελεσματική ιεράρχηση προτεραιοτήτων
  • Ομαδικό πνεύμα

Παροχές

  • Ανταγωνιστικές αποδοχές ανάλογα με τα προσόντα
  • Δυναμικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας