Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

12/9/2022

HR Manager

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Εάν έχετε εμπειρία στο HR και θέλετε να κάνετε το επόμενο βήμα στην καριέρα σας σε καταξιωμένο Ομιλο εταιριών με διεθνή δραστηριότητα στον παραγωγικό κλάδο, όπου θα μπορείτε να φέρετε αποτελέσματα, να αναπτύξετε τους ανθρώπους σας και να εξελιχθείτε εσείς και η ομάδα σας, τότε περιμένουμε την αίτησή σας για αυτή τη θέση HR Manager!

Αρμοδιότητες:
  • Εφαρμογή της ενιαίας πολιτικής Ανθρώπινου Δυναμικού του Ομίλου και παρακολούθηση αυτής
  • Ευθύνη της επικοινωνίας και της εφαρμογής των θεμάτων και αποφάσεων της Διοίκησης προς τους εργαζόμενους
  • Προϋπολογισμός, προγραμματισμός και πρόβλεψη ανθρώπινου δυναμικού
  • Οργάνωση, προγραμματισμός βαρδιών & ωραρίων
  • Οργάνωση και επικοινωνία με όλους τους εργαζομένους για τη διαδικασία μισθοδοσίας, χρονομέτρησης, παροχών, επιδομάτων, αδειών, ασθενειών και λοιπών εργασιακών θεμάτων
  • Ευθύνη της Οργανωτικής δομής, οργανογράμματος και περιγραφών θέσεων εργασίας
  • Οργάνωση και παρακολούθηση του συστήματος επιλογής ανθρώπινου δυναμικού
  • Οργάνωση και παρακολούθηση της αξιολόγησης, ανάπτυξης, εκπαίδευσης και επιμόρφωσης προσωπικού
  • Διαχείριση των Eργασιακών σχέσεων
  • Κατάθεση προτάσεων αποτελεσματικότερης οργάνωσης της καθημερινότητας

Απαραίτητα Προσόντα

Εμπειρία και γνώσεις:
  • Πτυχίο BSc Διοίκησης Επιχειρήσεων, Ψυχολογίας ή παρεμφερές
  • Μεταπτυχιακό ή πιστοποίηση στο Human Resources Management, θα εκτιμηθεί
  • Εργασιακή εμπειρία 5 ετών σε θέση ευθύνης και σε οργανωμένο τμήμα HR
  • Γνώσεις εργατικού δικαίου και εργασιακών θεμάτων
  • Άριστη γνώση χρήσης Η/Υ, MS Office, ERP, CRM
  • Άριστη γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσα (γραπτή και προφορική επικοινωνία)
Προσωπικά Χαρακτηριστικά:
  • Ικανότητα αποτελεσματικής διαχείρισης διαπροσωπικών σχέσεων σε όλα τα επίπεδα της εταιρίας
  • Εξαιρετικές ικανότητες ενεργητικής ακρόασης, διαπραγμάτευσης και παρουσίασης
  • Ηγετικές ικανότητες και ικανότητα μεταλαμπάδευσης εταιρικής κουλτούρας και δομών
  • Ανθρωποκεντρική προσέγγιση σε συνδυασμό με έμφαση στο αποτέλεσμα και στους στόχους
  • Αναλυτική και κριτική ικανότητα με έμφαση στη λεπτομέρεια

Παροχές

  • Υψηλό πακέτο αποδοχών
  • Extra παροχές σύμφωνα με το πρόγραμμα παροχών της εταιρίας
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Άριστο συνεργατικό περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές εξέλιξης εντός του οργανισμού