Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
26/04/2024

Packaging Operator

Παραγωγή - Εργάτες - Τεχνίτες

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η Optimal HR, για λογαριασμό πελάτη της, ηγέτιδα εταιρεία στον κλάδο των τροφίμων και ποτών, αναζητά Packaging Operator για το εργοστάσιό της στην περιοχή του Αγ. Στεφάνου.

Αρμοδιότητες:

  • Χειρισμός της γραμμής συσκευασίας σύμφωνα με τις προδιαγραφές της εταιρίας
  • Έλεγχος ορθής λειτουργίας της γραμμής συσκευασίας κατά την διάρκεια της παραγωγής
  • Μέτρηση ποιοτικών χαρακτηριστικών συσκευασίας κατά την διάρκεια της παραγωγής
  • Εκτέλεση εβδομαδιαίου προγράμματος προληπτικής συντήρησης των γραμμών συσκευασίας
  • Τήρηση και εκτέλεση του ημερήσιου προγράμματος συσκευασίας
  • Διαχείριση ημερήσιων εγγράφων σχετικά με την γραμμή και τα υλικά συσκευασίας
  • Εφαρμογή όλων των διαδικασιών διασφάλισης ποιότητας (καθαρισμός του χώρου ευθύνης)
  • Τήρηση των κανόνων ασφαλείας και ορθών βιομηχανικών πρακτικών

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ / ΕΠΑΛ/ ΙΕΚ Μηχανολογίας, Ηλεκτρολογίας, Αυτοματισμού
  • Επαγγελματική εμπειρία σε βιομηχανικό περιβάλλον (θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα)
  • Δυνατότητα εργασίας σε κυλιόμενο πρόγραμμα 3 βαρδιών.
  • Βασική γνώση MS Office
  • Επιθυμητή γνώση Αγγλικών
  • Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας, υπευθυνότητα και συνέπεια
  • Φιλοδοξία για συνεχή εκπαίδευση και εξέλιξη

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβών
  • Ιδιωτικό πρόγραμμα ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης
  • Μεταφορά από/προς την εταιρεία
  • Συνεχή εκπαίδευση και εξέλιξη

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.