Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/3/2024

Βοηθός λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Λογιστικό Γραφείο στο κέντρο της Θεσσαλονίκης αναζητεί βοηθό λογιστή.

Περιγραφή θέσης εργασίας:

  • Διαχείριση εργασιών μισθοδοσίας (εξαγωγή μισθοδοσίας, φηφιακή οργάνωση χρόνου εργασίας, υποβολή αναγγελιών σε ΕΡΓΑΝΗ)
  • Υποβολή ΑΠΔ & ΦΜΥ​
  • Καταχώριση λογιστικών εγγραφών σε βιβλία Β' - Γ' κατηγορίας
  • Υλοποίηση εργασιών μηνιαίων φορολογικών ελέγχων, συμφωνίες λογιστικού και εμπορικού κυκλώματος
  • Υποβολή εντύπων ΦΠΑ - VIES - INTRASTAT
  • Υποβολή εντύπων Ε1, Ε2, Ε3, Ε9, Εντύπου Ν
  • Υποβολή μηνιαίων βεβαιώσεων αποδοχών και λοιπών παρακρατούμενων φόρων
  • Διαχείριση κυκλώματος MyData
  • Επικοινωνία με πελάτες για διεκπεραίωση καθημερινών υποθέσεων
  • Υποβολή προγραμμάτων ΕΣΠΑ

Απαραίτητα Προσόντα

  • Κάτοχος τίτλου σπουδών ΑΕΙ - ΤΕΙ με κατεύθυνση Οικονομική σχολής
  • Απαιτούμενη 3ετής προϋπηρεσία σε ομότιμα καθήκοντα λογιστηρίου
  • Άριστη γνώση Η/Υ
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Πολύ καλή γνώση της σουίτας Microsoft Office
  • Γνώση του κυκλώματος MyData
  • Άριστες επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες
  • Θα εκτιμηθεί η εμπειρία σε προγράμματα της σουίτας της Epsilon Net (Hyper, Extra, Tax System)

Παροχές

  • Ανταγωνιστικές αποδοχές, αναλόγως προσόντων και εμπειρίας
  • Δυνατότητες εξέλιξης και εκπαίδευσης μέσω παρακολούθησης σεμιναρίων και courses
  • Πρωινό ωράριο απασχόλησης, Δευτέρα εως Παρασκευή