Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/06/2019

Πωλητής Αυτοκινήτων (Καλοχώρι)

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Εταιρεία πώλησης αυτοκινήτων με έδρα τη Θεσσαλονίκη αναζητά Πωλητή Μεταχειρισμένων Αυτοκινήτων για τις εγκαταστάσεις της στην περιοχή του Καλοχωρίου.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Περιγραφή θέσης:
  • Εις βάθος κατανόηση και γνώση των αυτοκινήτων προς διάθεση
  • Διερεύνηση των αναγκών των πελατών και υποστήριξή τους στην επιλογή του κατάλληλου οχήματος
  • Αναλυτική παρουσίαση στους πελάτες, στο χώρο της έκθεσης, των χαρακτηριστικών των οχημάτων
  • Διασφάλιση ότι οι πελάτες έχουν κατανοήσει τις διαδικασίες απόκτησης των μεταχειρισμένων αυτοκινήτων καθώς και τα απαιτούμενα έγγραφα και εγγυήσεις
  • Ολοκλήρωση της διαδικασίας της πώλησης
  • Ανάπτυξη και διαχείριση πελατολογίου

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απαραίτητη προηγούμενη εργασιακή εμπειρία (1-3 έτη) στις πωλήσεις και εξυπηρέτηση πελατών (επιθυμητά στον χώρο των αυτοκινήτων)
  • Πτυχίο (ΑΕΙ ή ΤΕΙ) στον κλάδο της Διοίκησης επιχειρήσεων θα θεωρηθεί ως επιπλέον προσόν
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
  • Πολύ καλή χρήση Η/Υ
  • Κάτοχος διπλώματος οδήγησης
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές ικανότητες
  • Εξαιρετική ικανότητα εξυπηρέτησης πελατών
  • Ευελιξία, προσαρμοστικότητα, ομαδικό πνεύμα εργασίας

Παροχές

  • Ικανοποιητική αμοιβή και bonus
  • Ασφάλιση
  • Δυναμικό και σύγχρονο περιβάλλον εργασίας