Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
25/04/2024

Κομμωτές / Κομμώτριες

Ομορφιά, Περιποίηση - Fitness

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ & ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Η αλυσίδα κομμωτηρίων Ξανθή Hair Gallery αναζητά να προσλάβει Κομμωτές & Κομμώτριες υψηλής εξειδίκευσης που να μπορούν να παρέχουν διάφορες υπηρεσίες κομμωτικής σε πελάτες με βάση τις ανάγκες, τις προδιαγραφές και τις προτιμήσεις τους. Οι αρμοδιότητες του κομμωτηρίου περιλαμβάνουν το καλωσόρισμα των πελατών στο κομμωτήριο, τη διατήρηση ενός καθαρού και οργανωμένου χώρου εργασίας και τη σύσταση κατάλληλων προϊόντων περιποίησης μαλλιών στους πελάτες.

Πιο αναλυτικά:

Αρμοδιότητες κομμωτηρίου:

  • Επικοινωνία – Συζήτηση με τους πελάτες για να καθορίσουν τις ανάγκες, τις προτιμήσεις και τις προδιαγραφές κομμωτικής τους.
  • Σωστή συμβουλευτική στους πελάτες για το κατάλληλο κούρεμα καθώς και για χτενίσματα και χρώμα μαλλιών με βάση τα φυσικά χαρακτηριστικά και τον τύπο μαλλιών τους.
  • Ικανότητα και εξοικείωση χρήσης περούκας, εξτένσιον μαλλιών, tapes με βάση τις προτιμήσεις και τις προδιαγραφές των πελατών.
  • Χρήση Σαμπουάν - Conditioner, περιποίηση και στέγνωμα μαλλιών των πελατών.
  • Παροχή διαφόρων θεραπειών βαφής μαλλιών σε πελάτες μετά από έρευνα για πιθανές ευαισθησίες και αλλεργίες στη βαφή μαλλιών που μπορεί να έχουν.
  • Χρήση διαφόρων εργαλείων και εξοπλισμού χτενίσματος, όπως ισιωτικά μαλλιών, σίδερα για μπούκλες, ρολά, πιστολάκια και steampod για να διαμορφώσετε τα μαλλιά των πελατών ανάλογα.
  • Καθαρισμός και αποστείρωση όλων των εργαλείων κομμωτικής για να διασφαλιστεί ότι πληρούνται τα κρατικά πρότυπα υγείας και ασφάλειας.
  • Λειτουργία της ταμειακής μηχανής για την επεξεργασία πληρωμών των πελατών όταν είναι απαραίτητο.

Απαραίτητα Προσόντα

Οι υποψήφιοι θα πρέπει να:
  • Είναι απόφοιτοι σχετικών επαγγελματικών σχολών.
  • Να μιλούν αγγλικά.
Θα εκτιμηθούν ως επιπλέον προσόντα:
  • Εργασιακή εμπειρία άνω των 2 ετών.
  • Κάτοχοι επαγγελματικής πιστοποίησης, άδειας ασκήσεως επαγγέλματος.
  • Γνώση άλλης ξένης γλώσσας.
  • Η Ευχέρεια στην χρήση ηλεκτρονικού υπολογιστή.

Παροχές

  • Πλήρης απασχόληση - Ευέλικτο Ωράριο: Ενδείκνυται για τους επαγγελματίες που επιθυμούν να ισορροπήσουν την προσωπική ζωή και την εργασία τους.
  • Ικανοποιητικές αποδοχές: Προσφέρουμε μια ελκυστική αμοιβή που αντανακλά την εμπειρία και τις δεξιότητες των εργαζομένων μας.
  • Φιλικό και συνεργατικό περιβάλλον εργασίας που εκτιμά τη δημιουργικότητα και την καινοτομία.
  • Διαρκής εκπαίδευση: Ευκαιρίες για να εξελίξετε τις δεξιότητές σας και να προχωρήσετε στην καριέρα σας. Κατάρτιση και υποστήριξη για την επαγγελματική σας ανάπτυξη.
  • Συμμετοχή σε Fashion Shows: Συμμετέχοντας σε fashion shows, οι εργαζόμενοί μας έχουν τη δυνατότητα να επιδείξουν τις τεχνικές και τη δημιουργικότητά τους σε ένα κοινό που εκτιμά το στυλ και την καινοτομία.
  • Επαγγελματικά - Εκπαιδευτικά Ταξίδια: Επιτρέψτε στον εαυτό σας να είναι ενημερωμένος για τις τελευταίες τάσεις και τεχνικές μέσω συμμετοχής σε σεμινάρια και εκθέσεις κομμωτικής σε διάφορες πόλεις.
  • Ομαδικό Πνεύμα: Εργαζόμαστε ως μια ομάδα και υποστηρίζουμε την επίτευξη των κοινών μας στόχων.

Από το 1977 που τα Xanthi Hair Gallery άνοιξαν το πρώτο hair salon στο κέντρο της Θεσσαλονίκης, η φήμη για τις δεξιότητες ως κορυφαίων coupeur και colorist της πόλης, συνεχώς διευρύνεται, επικοινώνησε μαζί μας και γίνε μέλος της ομάδας μας τώρα! Εκμεταλλεύσου την συνεχής εκπαίδευση που παρέχουμε και κέρδισε διακρίσεις στο επάγγελμα σου!

Σήμερα, η φιλοσοφία του open operated hair salon εφαρμόζεται σε όλα τα Xanthi Hair Gallery. Οι τεχνικές εργασίες εκτελούνται με τις πιο υψηλές προδιαγραφές και με επώνυμα, παγκόσμια leading, υλικά, μπροστά στα μάτια του πελάτη!

Επισκεφτείτε τον ιστότοπό για περισσότερες πληροφορίες: https://www.xanthihairgallery.gr/

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.