Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
7/5/2024

Μηχανικοί R&D / Σχεδιαστές (Ν. Σάντα)

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΝΕΑ ΣΑΝΤΑ ΚΙΛΚΙΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Crystal S.A., μια εταιρεία που δραστηριοποιείται στον χώρο της παραγωγής επαγγελματικών ψυγείων και καταψυκτών, αναζητά Μηχανολόγο Μηχανικό - Σχεδιαστή για πλήρη απασχόληση στο τμήμα Έρευνας και Ανάπτυξης (R&D) με έδρα τη Ν. Σάντα Κιλκίς.

Καθήκοντα θέσης:

  • Βελτιστοποίηση των υπαρχόντων προϊόντων
  • Έρευνα και ανάπτυξη νέων προϊόντων
  • Υποστήριξη δοκιμών του τμήματος Έρευνας και Ανάπτυξης
  • Συνεργασία με τους προϊσταμένους τμημάτων για αύξηση παραγωγικότητας
  • Επικοινωνία με τους προμηθευτές Α' Υλών

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Γνώση τρισδιάστατου Μηχανολογικού Σχεδιαστικού προγράμματος (π.χ. SolidWorks, NX κλπ)
  • Απόφοιτοι Σχολής Μηχανολόγων Μηχανικών
  • Προϋπηρεσία 0-5 έτη
  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας

Προσωπικά Χαρακτηριστικά:

  • Ικανότητα επικοινωνίας και συνεργασίας
  • Αναλυτική σκέψη, ικανότητα επίλυσης σύνθετων προβλημάτων και πρωτοβουλία
  • Συνέπεια και οργάνωση
  • Δημιουργικότητα

Παροχές

Τι μπορείτε να περιμένετε από εμάς:
Θα έχετε την ευκαιρία να εργαστείτε σε μια ενθουσιώδη νέα ομάδα καταρτισμένων μηχανικών
  • Δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Πρωινή εργασία
  • Πενθήμερο (Δευτέρα - Παρασκευή)
Αν αναζητάτε μια δυνατότητα επαγγελματικής ανάπτυξης σε μια ενδιαφέρουσα εταιρεία που δραστηριοποιείται στον κλάδο των επαγγελματικών ψυγείων και καταψυκτών, τότε παρακαλούμε υποβάλετε την αίτησή σας. Ανυπομονούμε να σας γνωρίσουμε.

Επιθυμητό CV στην Αγγλική

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.