Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

16/4/2024

Διπλωματούχος Μηχανικός ή παραπλήσιας ειδικότητας (ΑΕΙ ή ΑΤΕΙ)

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

H εταιρεία ΓΕΩΔΥΝΑΜΙΚΗ ΤΕΧΝΙΚΗ Ι.Κ.Ε. με έδρα την Θέρμη Θεσσαλονίκης που δραστηριοποιείται στο χώρο των γεωτεχνικών έργων και μελετών και τον ποιοτικό έλεγχο τεχνικών υλικών, επιθυμεί να προσλάβει:

Τεχνικό Εργαστηρίου ανώτατης ή ανώτερης εκπαίδευσης με τουλάχιστο 2ετή προϋπηρεσία στον τομέα του ελέγχου σκυροδέματος-υλικών οδών και οδοστρωμάτων και εδαφομηχανικής

Αρμοδιότητες θέσης εργασίας:

  • Δειγματοληψίες υλικών
  • Εκτέλεση επί τόπου και εργαστηριακών δοκιμών
  • Επίβλεψη γεωτεχνικών ερευνών
  • Επικοινωνία με υπηρεσίες και συνεργάτες

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Ανώτατης ή ανώτερης εκπαίδευσης
  • Οργανωτικές ικανότητες
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Ενδιαφέρον για το αντικείμενο κύκλου εργασιών της εταιρίας
  • Ενθουσιασμός και υπευθυνότητα
  • Ικανότητες πρόβλεψης ρίσκου και δημιουργική σκέψη (thinking out of the box)
  • Πολύ καλή γνώση και ευχέρεια στην χρήση της Αγγλικής γλώσσας, σε γραπτό και προφορικό λόγο
  • Προαπαιτούμενο: Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις, δίπλωμα οδήγησης

Παροχές

  • Πλήρης απασχόληση
  • Σχέση εξαρτημένης εργασίας αορίστου χρόνου μετά από εξάμηνη αξιολόγηση
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Αρχική εκπαίδευση στο αντικείμενο, επίβλεψη και σημαντικές προοπτικές εξέλιξης
  • Άριστο περιβάλλον συνεργασίας