Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

27/2/2024

Υπάλληλος Λογιστηρίου

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΠΑΤΡΑ | ΠΑΤΡΑ

Από Ανώνυμη Εταιρία, με έδρα τη Πάτρα, ζητείται άτομο για στελέχωση του τμήματος λογιστηρίου, με τα κάτωθι χαρακτηριστικά:

Περιγραφή θέσης :
  • Ενημέρωση βιβλίων τρίτης κατηγορίας (Γενική Λογιστική, υποσυστήματα πωλήσεων, αγορών, δαπανών , πελατών, προμηθευτών, αποθήκης, μητρώο παγίων, αποτίμηση αποθεμάτων)
  • Παρακολούθηση των εργασιακών συμβάσεων του προσωπικού της Εταιρίαςκαι φροντίδα για τη συμμόρφωση προς το υφιστάμενο νομικό πλαίσιο και την εταιρική πολιτική αμοιβών και μισθοδοσίας
  • Ενημέρωση συστήματος Εργάνη και υπολογισμό εκκαθάριση μισθοδοσίας
  • Παρακολούθηση των συμβάσεων συναλλασσόμενων με την Εταιρία και συνδρομή στο έργο του Λογιστηρίου αναφορικά με συμφωνίες υπολοίπων και ελέγχους σε τακτική βάση ισοζυγίων λογαριασμών και λοιπών λειτουργιών του Λογιστηρίου στη βάση της εναλλακτικότητας ρόλων
  • Παρακολούθηση-έλεγχος τήρησης πιστωτικής πολιτικής
  • Προετοιμασία παρακρατούμενων φόρων (ΦΜΥ, ΦΠΑ,ΚΛΠ)
  • Συμφωνία τραπεζικών λογαριασμών και σύνταξη των απαραίτητων έγγραφων και καταστάσεων για τράπεζες
  • Επιμέλεια περιοδικών αναφορών προς την Διοίκηση

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εμπειρία τουλάχιστον 5 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Πτυχίο ΤΕΙ/ΑΕΙ
  • Καλή γνώση αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ και των εφαρμογών MS Excel, MS Word, MS Powerpoint
  • Ευχέρεια και άριστη γνώση χειρισμού εμπορικού/Λογιστικού προγράμματος ERP κατά προτίμηση , SEN - Singular Enterpise (SingularLogic)
  • Άριστες επικοινωνιακές και οργανωτικές ικανότητες
  • Ευχάριστη και δυναμική προσωπικότητα

Παροχές

  • Σταθερές αποδοχές
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Συνεχής Εκπαίδευση