Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
16/4/2024

Συντηρητής , Ηλεκτρολόγος Μηχανημάτων

Παραγωγή - Εργάτες - Τεχνίτες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Εταιρεία που δραστηριοποιείται στον τομέα των ξυλουργικών μηχανημάτων με εγκαταστάσεις στο Μελισσοχώρι Θεσσαλονίκης, ζητάει Συντηρητή - Ηλεκτρολόγο Μηχανημάτων.

Θέση πλήρους απασχόλησης.

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Εξωτερική εργασία για την τεχνική υποστήριξη πελατών.
  • Εγκατάσταση και παραμετροποίηση νέων εξοπλισμών σε πελάτες.
  • Πλήρης υποστήριξη της εύρυθμης λειτουργίας των μηχανημάτων.
  • Αποκατάσταση ηλεκτρολογικών βλαβών του εξοπλισμού.
  • Χειρισμός Η/Υ επίβλεψης αυτοματισμών.
  • Διαχείριση (Software) προβλημάτων στον Η/Υ
  • Συμμετοχή στις εργασίες προληπτικής συντήρησης, βελτιώσεων και τροποποιήσεων του μηχανολογικού-ηλεκτρολογικού εξοπλισμού.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΤΕΙ Ηλεκτρολογίας ή Αυτοματισμών (επιθυμητό)
  • Πολύ καλή γνώση συντήρησης ηλεκτρολογικού εξοπλισμού.
  • Ικανότητα χρήσης ηλεκτρικών και χειροκίνητων εργαλείων.
  • Πολύ καλή χρήση Η/Υ
  • Γνώσεις αυτοματισμού και ηλεκτρολογικού σχεδίου.
  • Γνώση αγγλικής γλώσσας (επιθυμητή)
  • Δίπλωμα αυτοκίνητου
  • Δυνατότητα ταξιδίων
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άνδρες)

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.