Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/5/2023

Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Περιγραφή

Το γραφείο μας αναζητεί Βοηθό Λογιστή για άμεση πρόσληψη.

Βασικές αρμοδιότητες:

  • Τήρηση απλογραφικών – διπλογραφικών αρχείων/βιβλίων.
  • Σύνταξη - υποβολή όλου του φάσματος των δηλώσεων της ΑΑΔΕ (ΦΠΑ, VIES, παρακρατούμενοι φόροι , εισόδημα κ.λπ.), διαχείριση ηλεκτρονικών βιβλίων myDATA.
  • Γνώση διαδικασιών μισθοδοσία ( Π.Σ. ΕΡΓΑΝΗ, υπολογισμός μισθοδοσίας, υποβολή ΑΠΔ, βεβαιώσεων, ΦΜΥ κλπ ).
  • Εξυπηρέτηση πελατών (επικοινωνία, ενημέρωση, διαχείριση αιτημάτων σε διαδικτυακές πλατφόρμες, παράδοση και παραλαβή εγγράφων κλπ).

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ με κατεύθυνση Λογιστικής ή Οικονομικών.
  • Άριστη γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας.
  • Εργασιακή εξοικείωση σε λογιστικό γραφείο ή λογιστήριο.
  • Καλή γνώση χειρισμού Η/Υ, MS Office (excel, word).
  • Καλή γνώση της λογιστικής , φορολογικής και εργατικής νομοθεσίας.
  • Γνώση προγραμμάτων της Data Communication ή Epsilon Net θα θεωρηθεί πρόσθετο προσόν.

Απαραίτητες δεξιότητες:

  • Εμπιστευτικότητα και εχεμύθεια.
  • Ικανότητα τήρησης προθεσμιών.
  • Ομαδικό πνεύμα και οργανωτικότητα.

Παροχές

  • Άριστες συνθήκες εργασίας.
  • Ικανοποιητικές αποδοχές.
  • Συνεχής εκπαίδευση, κίνητρα και προοπτικές εξέλιξης.