Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/2/2021

Υπάλληλος τμήματος Marketing και Δημοσίων Σχέσεων

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, γνωστής εταιρείας, αναζητά τρία (3) άτομα για τη στελέχωση των παρακάτω θέσεων:

Περιγραφή Θέσης
• Επικοινωνιακή διαχείριση και προώθηση διαφημιστικής καμπάνιας στο πλαίσιο της
τήρησης των ρυθμιστικών υποχρεώσεων της Εταιρείας
• Στρατηγική επικοινωνία για τον μετασχηματισμό και εκσυγχρονισμό της Εταιρείας
• Προώθηση δράσεων ενημέρωσης για τα έργα και τις υπηρεσίες της Εταιρείας
• Διενέργεια ποιοτικών και ποσοτικών ερευνών, ανάλυση, αξιολόγηση και αξιοποίηση των αποτελεσμάτων
• Υποστήριξη σχεδιασμού και οργάνωσης εκδηλώσεων, ημερίδων και συνεδρίων και φιλοξενίας ξένων αποστολών, στο πλαίσιο της ανάπτυξης στρατηγικών προγραμμάτων
• Υποστήριξη στο σχεδιασμό και την επιμέλεια έκδοσης εταιρικών εντύπων με σκοπό την ενημέρωση όλων των χρηστών του Δικτύου.
• Υποστήριξη της διαδικασίας για την έγκαιρη και έγκυρη μετάδοση μηνυμάτων του οργανισμού στο ευρύ κοινό μέσω του Τύπου και των ΜΜΕ.
• Υποστήριξη στη διαδικασία επανασχεδιασμού του ιστότοπου και εμπλουτισμού του με νέες εφαρμογές προκειμένου να γίνει πιο προσιτό επικοινωνιακά στους επισκέπτες

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο ΤΕΙ/ΑΕΙ Marketing, Διαφήμισης, Επικοινωνίας και ΜΜΕ, Κοινωνιολογίας ή Θεωρητικών Επιστημών
• Τουλάχιστον τρία (3) έτη προϋπηρεσίας σε ρόλους Επικοινωνίας και Δημοσίων Σχέσεων, αν δεν υπάρχουν τα παραπάνω πτυχία
• Υποχρεωτική κατοχή πιστοποίησης άριστης γνώσης Αγγλικών - Proficiency(C2) - καθώς και αναγραφή του αντίστοιχου πτυχίου στο βιογραφικό σημείωμα
• Υποχρεωτική κατοχή πιστοποίησης καλής γνώσης MS Office & Internet, καθώς και αναγραφή του αντίστοιχου πιστοποιητικού στο βιογραφικό σημείωμα
• Ομαδικό πνεύμα και επικοινωνιακές δεξιότητες
• Ικανότητα τήρησης αυστηρών χρονοδιαγραμμάτων

Παροχές

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Σταθερό πρωινό ωράριο εργασίας
• Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον