Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
26/4/2024

Operation Manager για κατάλυμα στη Σέριφο

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΣΕΡΙΦΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Το ξενοδοχείο Nature Eco Living Serifos αναζητά Διευθυντή/Διευθύντρια για την κάλυψη της θέσης στη Σέριφο.

Περιγραφή Θέσης

  • Γενική επίβλεψη της καλής λειτουργίας του ξενοδοχείου
  • Αποτελεσματική διαχείριση του προσωπικού
  • Έλεγχος παραγγελιών και της παράδοσης αγορών
  • Hands on approach, κάλυψη άλλων θέσεων οποιουδήποτε τμήματος όταν χρειάζεται, σε περιπτώσεις που υπάρχει υψηλός φόρτος εργασίας ή ανάγκη
  • Εξασφάλιση του επιπέδου των υπηρεσιών προς τους επισκέπτες
  • Καθημερινός έλεγχος δωμάτιων, κοινόχρηστων χώρων και υπηρεσιών
  • Πραγματοποίηση αφίξεων, αναχωρήσεων εφόσον χρειαστεί και διαχείριση των λειτουργικών εργασιών του τμήματος υποδοχής
  • Αποτελεσματική διαχείριση των παραπόνων πελατών και παρακολούθηση διορθωτικών ενεργειών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε ξενοδοχεία
  • Άριστη γνώση αγγλικών. Η γνώση επιπλέων ξένων γλωσσών θα εκτιμηθεί ως πρόσθετο προσόν
  • Καλή γνώση Η/Υ
  • Εμπειρία στη διαχείριση ανθρώπινου δυναμικού
  • Ανάληψη πρωτοβουλιών και λήψη αποφάσεων σε θέματα καθημερινής λειτουργίας και διεργασιών των ξενοδοχείου
  • Ομαδικό πνεύμα εργασίας
  • Ευχάριστη και ευγενική παρουσία με προοπτική εξέλιξης
  • Ευελιξία, συνέπεια και επαγγελματισμός
  • Πτυχίο ανώτατης ή ανώτερης σχολής κατά προτίμηση τουριστικών επαγγελμάτων ή διοίκησης επιχειρήσεων, θα εκτιμηθεί ως επιπλέον προσόν

Παροχές

  • Άριστες συνθήκες εργασίας σε επαγγελματικό περιβάλλον
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Εξέλιξη και συνεχή εκπαίδευση
  • Διαμονή και διατροφή

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.