Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

14/3/2024

Υπεύθυνος Συντήρησης - Θεσσαλονίκη

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΚΑΛΟΧΩΡΙ - ΣΙΝΔΟΣ - ΔΙΑΒΑΤΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Αναζητάς το επόμενο επαγγελματικό σου βήμα και συγκεκριμένα την ευκαιρία να εργαστείς σε εργοστάσιο παραγωγής τροφίμων ως Υπεύθυνος Συντήρησης?

Η ManpowerGroup Greece αναζητά για λογαριασμό πελάτη της ,δυναμική εταιρία παραγωγής τροφίμων, Υπεύθυνο Συντήρησης για την περιοχή της Θεσσαλονίκης.

📌 Περιοχές : Δυτική Θεσσαλονίκη

📍 Μοντέλο εργασίας: Πλήρης απασχόληση, On-site

🖋️ Θα αναφέρεσαι στον: Υπεύθυνο εργοστασίου

Κύρια καθήκοντα:

  • Διατήρηση του ηλεκτρομηχανολογικού εξοπλισμού σε άριστη κατάσταση για την απρόσκοπτη λειτουργία της παραγωγικής διαδικασίας
  • Εκπόνηση του προϋπολογισμού συντήρησης του εξοπλισμού
  • Οργάνωση και υλοποίηση πλάνου προληπτικής συντήρησης του εξοπλισμού
  • Αποκατάσταση βλαβών των μηχανών παραγωγής εντός χρονοδιαγράμματος
  • Ενεργή συμμετοχή στις διαδικασίες αναβάθμισης των συστημάτων παραγωγής των εγκαταστάσεων
  • Έλεγχος, καταγραφή και τήρηση αποθεμάτων ανταλλακτικών
  • Συμμετοχή στη λήψη και αξιολόγηση προσφορών προμηθευτών και εργολάβων
  • Προγραμματισμός και αξιολόγηση εργασιών εξωτερικών συνεργείων και εργολάβων σύμφωνα με τις δυνατότητες και τις ανάγκες του προγράμματος παραγωγής
  • Τήρηση των μέτρων υγιεινής και ασφάλειας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο τριτοβάθμιας εκπαίδευσης ειδικότητας Ηλεκτρολόγου ή Μηχανολόγου Μηχανικού
  • Επιθυμητή 3ετή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση σε βιομηχανική μονάδα παραγωγής
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Πολύ καλή γνώση MS Office και χρήση ηλεκτρονικών υπολογιστών
  • Δυνατότητα εργασίας σε κυλιόμενες βάρδιες
  • Επιθυμητές οι γνώσεις αυτοματισμού
  • Ηγετικές, επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες
  • Μεθοδικότητα, συνέπεια και προσοχή στη λεπτομέρεια

Παροχές

  • Αορίστου χρόνου πλήρης απασχόληση
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβών
  • Παροχή εξόδων μετακίνησης
  • Συνεχής εκπαίδευση και καθοδήγηση
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας