Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

09/02/2021

Νοσηλευτικό Προσωπικό

Υγεία

Πόλη ΛΕΥΚΩΣΊΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η Optimal HR Group για λογαριασμό πελάτη της, μεγάλου Ιδιωτικού Νοσοκομείου στην Κύπρο με έδρα τη Λευκωσία, αναζητά πιστοποιημένους Νοσηλευτές με Άδεια Ασκήσεως Επαγγέλματος που θα προάγουν και θα αποκαθιστούν την υγεία των ασθενών. Θα εργαστούν με ευρύ φάσμα ασθενών παρέχοντας άμεση νοσηλευτική φροντίδα καθώς και σωματική ή ψυχολογική υποστήριξη όταν απαιτείται.

Αρμοδιότητες:

  • Εντοπισμός απαιτήσεων φροντίδας ασθενών, εστίαση στις ανάγκες τους και ανάληψη
  • σχετικής δράσης
  • Καλλιέργεια περιβάλλοντος ενσυναίσθησης με την παροχή ψυχολογικής υποστήριξης
  • Επίλυση ή αναφορά των αναγκών ή προβλημάτων των ασθενών
  • Προετοιμασία ασθενών για εξετάσεις και διενέργεια συνήθων διαγνωστικών ελέγχων
  • Παρακολούθηση και καταγραφή της κατάστασης των ασθενών και τεκμηρίωση των
  • παρεχόμενων υπηρεσιών φροντίδας
  • Παροχή θεραπείας σε περιστατικά έκτακτης ανάγκης
  • Τήρηση κανονισμών και προτύπων φροντίδας
  • Εργασία μέσα στο πλαίσιο διεπιστημονικής ομάδας ή συνεργασία με διεπιστημονική ομάδα

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Νοσηλευτικής 4ετους φοίτησης από αναγνωρισμένο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα
  • Άδεια Ασκήσεως Επαγγέλματος
  • Αποδεδειγμένη εμπειρία ως νοσηλευτής-τρια για τουλάχιστον 1 έτος
  • Εξοικείωση με νεότερες επαγγελματικές και τεχνικές γνώσεις
  • Δεξιότητες επίλυσης προβλημάτων και ικανότητα διεκπεραίωσης πολλών εργασιών ταυτόχρονα
  • Επικοινωνιακές ικανότητες, Ομαδικότητα, Τιμιότητα, Εργατικότητα

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό μηνιαίο μισθό
  • Δωρεάν στέγαση για τους 2 πρώτους μήνες παραμονής στην Κύπρο
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Σύγχρονο και ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον