Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
17/4/2024

Τεχνικός Τηλεπικοινωνιών / Ηλεκτρολόγος / Ηλεκτρονικός

Τεχνικοί ΕΠΑΛ / ΙΕΚ - Βοηθοί

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Ψάχνουμε για επαγγελματίες και ανειδίκευτους με όρεξη για δουλειά στην θέση του Τεχνικού Εγκατάστασης Οπτικών Ινών για έργα στη Θεσσαλονίκη .

Αρμοδιότητες:

  • Προετοιμασία της υποδομής για εγκατάσταση καλωδίων οπτικών ινών σε κτίρια – οικίες συνδρομητών /σπανιότερα σε επαγγελματικά κτίρια.
  • Εγκατάσταση οδεύσεων, πλαστικά κανάλια, σωλήνες και κατανεμητές οπτικών ινών.
  • Εγκατάσταση καλωδίων με εμφύσηση, χειροκίνητα, εναέρια
  • Εγκατάσταση κατανεμητών, διευθέτηση καλωδίων και σήμανση των καλωδίων οπτικών ινών
  • Τερματισμός (συγκολλήσεις) οπτικών ινών σε κατανεμητές και υπαίθριες καμπίνες
  • Διαχείριση υλικών και ενημέρωση back-office για την ακριβή σχεδίαση και διάταξη των δικτυακών συνδέσεων
Η θέση απαιτεί βασικές φυσικές ικανότητες, όπως:
  • Μετακίνηση αντικειμένων και τοποθέτηση
  • Εργασία σε χώρο που διαθέτει σκάλες, ράμπες
  • Μεταφορά και χρήση εργαλείων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Θα εκτιμηθεί αν είναι απόφοιτος τεχνικής σχολής σε σχετικό αντικείμενο (ηλεκτρολόγος, ηλεκτρονικός, τεχνικός Η/Υ και δικτύων
  • Προϋπηρεσία στον τομέα πεδίου τηλεπικοινωνιών θα αξιολογηθούν αναλόγως
  • Κάτοχος διπλώματος αυτοκινήτου (κατηγορίας Β)
  • Άδεια διαμονής και εργασίας για την Ελλάδα
  • Εκπληρωμένη στρατιωτική θητεία
  • Γνώσεις χειρισμού φορητών συσκευών για τη λήψη εργασιών και ενημέρωση συστημάτων
  • Κατανόηση βασικών ηλεκτρολογικών σχεδίων, εγκαταστάσεων και βασικών ηλεκτρολογικών /ηλεκτρονικών όρων
  • Θα εκτιμηθεί η γνώση Αγγλικής γλώσσας

    Παροχές

    • Σύμβαση αορίστου χρόνου
    • Εταιρικό αυτοκίνητο
    • Εκπαίδευση στις ορθές πρακτικές εργασίας
    • Μισθός: 650,00€ - 1.200,00€ ανά μήνα

    Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

    Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.