Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

13/03/2024

Ηλεκτρολόγος / Ηλεκτροτεχνίτης Παραγωγής

Τεχνικοί ΕΠΑΛ / ΙΕΚ - Βοηθοί

Πόλη ΣΕΡΡΕΣ

Η Metron είναι μια ηγετική ελληνική βιομηχανία στον κλάδο του σχεδιασμού και της κατασκευής ανελκυστήρων. Έχοντας σημειώσει σημαντική ανάπτυξη τα τελευταία χρόνια τόσο στην Ελλάδα όσο και στο εξωτερικό, αναζητούμε ικανούς εργαζόμενους που θα εξελιχθούν μαζί μας καλύπτοντας την παρακάτω θέση:

Ηλεκτρολόγος/Ηλεκτροτεχνίτης Παραγωγής

Ημέρες Απασχόλησης : Δευτέρα έως Παρασκευή

Ωράριο Απασχόλησης: 8ωρη απασχόληση

Περιγραφή Θέσης Εργασίας:

  • Εκτέλεση σχεδίων ηλεκτρικής καλωδίωσης και συναρμολόγηση αγωγών
  • Συνδεσμολογία καλωδιώσεων σε πίνακες για έλεγχο ορθής λειτουργίας και ποιοτικό έλεγχο
  • Προετοιμασία συνδέσεων σε κομβιοδόχους
  • Ηλεκτρικές συνδέσεις σε μονοφασικό και τριφασικό δίκτυο
  • Επίλυση προβλημάτων με χρήση ηλεκτρολογικού σχεδίου πίνακα

Απαραίτητα Προσόντα

  • Αποδεδειγμένη εμπειρία ως ηλεκτρολόγος
  • Εμπειρία σε βιομηχανικά ηλεκτρικά συστήματα
  • Ικανότητα χρήσης ηλεκτρικών και χειροκίνητων εργαλείων (π.χ. απογυμνωτές καλωδίων, βολτόμετρα κτλ.)
  • Κατανόηση ηλεκτρικών σχεδίων και σχεδιαγραμμάτων
  • Γνώση των διαδικασιών ασφαλείας των κανονισμών
  • Κριτική σκέψη και ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Δίπλωμα σε αντίστοιχη επαγγελματική εκπαίδευση ή επιτυχής ολοκλήρωση επαγγελματικής μαθητείας ως ηλεκτρολόγος
  • Γνώση αγγλικών επιθυμητή
  • Πιθανή προηγούμενη εμπειρία στον κλάδο των ανελκυστήρων θα συνεκτιμηθεί θετικά

Παροχές

Η Metron διακρίνεται για το εξαιρετικό εργασιακό της περιβάλλον το οποίο χαρακτηρίζεται από ομαδικότητα, σεβασμό και ήθος. Προσφέρει σταθερό μισθό και δυνατότητα ένταξης σε ιδιωτικό πρόγραμμα υγείας, συνεχή εκπαίδευση και δυνατότητες εξέλιξης σε ένα οργανωμένο περιβάλλον εργασίας.