Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

17/5/2017

Εξωτερικός Πωλητής Χημικών Προϊόντων

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Διαθέτεις πτυχίο σε επιστήμες Βιολογίας, Χημείας, Τεχνολογίας Τροφίμων ή Γεωπονίας;
Είσαι οργανωτικός, μεθοδικός με έφεση στις Πωλήσεις;
Τώρα σου δίνεται η ευκαιρία να εργαστείς σε κορυφαία εταιρεία Χονδρικού Εμπορίου Χημικών Προϊόντων!

Η ManpowerGroup Greece, για λογαριασμό πελάτη της, που ανήκει στις κορυφαίες εταιρείες Χημικών Προϊόντων στην Ελλάδα, με δραστηριότητα στη βιομηχανία των τροφίμων, των ποτών,  των καλλυντικών και των φαρμακευτικών προϊόντων, αναζητά έναν υποψήφιο να καλύψει τη θέση του Εξωτερικού Πωλητή.

Τόπος Εργασίας: H έδρα της εταιρείας βρίσκεται στα Βόρεια Προάστια των Αθηνών.

Αρμοδιότητες
• Επιστημονική ενημέρωση και πώληση των προϊόντων της εταιρείας
• Καθημερινές επισκέψεις σε νέους και υπάρχοντες Key Account πελάτες, με σκοπό την ανάπτυξη του ήδη υπάρχοντος πελατολογίου & την ανάπτυξη του κύκλου συνεργασιών της εταιρείας
• Παροχή υψηλών προδιαγραφών εξυπηρέτησης πελατών & επίλυσης ερωτημάτων σε όλα τα στάδια της Διαδικασίας
• Επικοινωνία με Προμηθευτές – Kλείσιμο Συμφωνιών

Απαραίτητα Προσόντα

• Απόφοιτος ΑΕΙ / ΤΕΙ Βιολογίας, Χημείας, Τεχνολογίας Τροφίμων, Γεωπονικής
• Εργασιακή εμπειρία στις Πωλήσεις πρώτων υλών θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
• Ευχέρεια στην χρήση της Αγγλικής Γλώσσας
• Καλή γνώση του MS Office
• Κάτοχος διπλώματος αυτοκινήτου
• Δυνατότητα μετακινήσεων εκτός έδρας
• Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για άνδρες υποψήφιους

Παροχές

• Μικτός Μηνιαίος Μισθός: 1.000 - 1.100 €
• Ετήσιο Bonus & προμήθειες βάσει επίτευξης των στόχων
• Εταιρικό κινητό τηλέφωνο
• Εταιρικό αυτοκίνητο & κάλυψη εξόδων κίνησης
• Ιδιωτική ασφάλιση υγείας
• Σταθερό και φιλικό εργασιακό περιβάλλον