Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/6/2018

Σύμβουλος Προϊόντων Τεχνολογίας

Τηλεφωνικές Υπηρεσίες

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Αγαπάς τις πωλήσεις και την επικοινωνία με τον κόσμο;

Σε εξιτάρουν η Τεχνολογία και τα gadgets;

Τώρα έχεις την ευκαιρία να απασχοληθείς σε μία δυναμική πολυεθνική εταιρεία τεχνολογίας με προοπτικές εξέλιξης!

Περιγραφή Θέσης Εργασίας

  • Διαχείριση εισερχομένων κλήσεων και αιτημάτων των πελατών και μετατροπή τους σε επιτυχή πώληση προϊόντων και υπηρεσιών της εταιρείας
  • Εξοικείωση με τα προϊόντα Τεχνολογίας (ειδικότερα Η/Υ, smartphones, tablets, τηλεοράσεις, φωτογραφικές μηχανές)
  • Ικανότητα παρουσίασης των πλεονεκτημάτων των προϊόντων μέσω τηλεφώνου

Η θέση αφορά τα γραφεία της εταιρείας, δίπλα σε σταθμό μετρό.

Εργασία Δευτέρα με Σάββατο, πλήρους απασχόλησης (40 ώρες εβδομαδιαίως) σε καθεστώς βαρδιών.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτοι ΙΕΚ,ΤΕΕ,ΤΕΙ,ΑΕΙ
  • Προϋπηρεσία σε θέση διαχείρισης εξερχόμενων/εισερχόμενων κλήσεων
  • Προηγούμενη εργασιακή εμπειρία σε θέση πωλήσεων προϊόντων Τεχνολογίας εντός καταστήματος ή μέσω τηλεφώνου θα θεωρηθεί ανταγωνιστικό πλεονέκτημα
  • Πωλησιακό προφίλ, εξοικειωμένο να ανταποκρίνεται σε στόχους
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες και διάθεση για ανάπτυξη
  • Πολύ καλή εξοικείωση με τη χρήση Η/Υ και τις Νέες Τεχνολογίες
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άνδρες υποψηφίους

Παροχές

  • Ανταγωνιστικός σταθερός μηνιαίος μισθός: 800€ μικτά
  • Υψηλό τριμηνιαίο μπόνους επίτευξης στόχων
  • Σύμβαση εργασίας πλήρους απασχόλησης και αορίστου χρόνου
  • Συνεχής εκπαίδευση στις πωλήσεις και τις νέες τεχνολογίες
  • Προοπτικές ανάπτυξης καριέρας σε πιο σύνθετους ρόλους
  • Σύγχρονος & ευχάριστος χώρος εργασίας