Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/3/2024

Ηλεκτρολόγος / Ηλεκτρονικός / Αυτοματιστής

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΠΕΡΑΙΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η εταιρεία Prototech δραστηριοποιείται στον κατασκευαστικό κλάδο βιομηχανικών μηχανημάτων ζύγισης, συσκευασίας και αυτοματισμού, με έδρα στον Πειραιά. Αναζητάμε Ηλεκτρολόγο/Ηλεκτρονικό/Αυτοματιστή  για πλήρη απασχόληση.

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Κατασκευή - καλωδίωση ηλεκτρολογικών πινάκων και μηχανών.
  • Προγραμματισμό PLC και οθονών HMI.
  • Εγκατάσταση πνευματικών συστημάτων-κυκλωμάτων.
  • Συγγραφή ψηφιακών ηλεκτρολογικών.
  • Πνευματικών σχεδίων και manuals μηχανημάτων.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος-η ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ/Τεχνική Σχολή.
  • Καλή γνώση Αγγλικών.
  • Καλή χρήση Η/Υ.
  • Παρατηρητικότητα και ευρηματικότητα.
  • Επίλυση προβλημάτων και εφαρμογή λύσεων.
  • Ομαδικότητα και συνεργασία.

Δεκτά όλα τα βιογραφικά ανεξάρτητα από την τεχνική κατάρτιση και την γνώση των παραπάνω αρμοδιοτήτων, καθώς μπορεί να υπάρξει και περίοδος προσαρμογής και εκμάθησης.
Δεκτοί και φοιτητές για πρακτική άσκηση με ολοκληρωμένη στρατιωτική θητεία.

Παροχές

  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών.
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας.
  • Πλήρης εκπαίδευση.
  • Προοπτικές εξέλιξης.