Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

10/10/2022

Λογιστής

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Λογιστικό Γραφείο στη Καλαμαριά Θεσσαλονίκης που ασχολείται με τη λογιστική και φορολογική υποστήριξη μεγάλων επιχειρήσεων, ζητά Λογιστή.

Κύρια καθήκοντα:

  • Καταχώρηση παραστατικών, επιταγών, δανείων, εισπράξεων, πληρωμών  κλπ σε διπλογραφικά και απλογραφικά βιβλία
  • Σύνταξη και υποβολή περιοδικών δηλώσεων ΦΠΑ, ΦΜΥ, LISTING, Φ.Ε., κλπ.
  • Σύνταξη κι έκδοση μισθοδοσίας, υποβολή ΣΕΠΕ. ΕΡΓΑΝΗ.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ οικονομικής / λογιστικής κατεύθυνσης.
  • 2-3 έτη προϋπηρεσία σε οργανωμένο λογιστήριο, ιδανικά σε λογιστικό γραφείο.
  • Γνώση των Αρχών Γενικής Λογιστικής, του ΕΓΣΛ και των ΕΛΠ.
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office, ERP και ιδανικά Epsilon, pylon, extra, taxsystem.
  • Γνώση Μy data.

Παροχές

  • Οργανωμένο κι ευχάριστο περιβάλλον εργασίας.
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.
  • Σύμβαση αορίστου χρόνου πλήρους απασχόλησης.