Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
09/04/2024

Βοηθός Λογιστηρίου - Παραγγελιοληψίας

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Εμπορική εταιρεία πώλησης ελαστικών αυτοκινήτων με έδρα στηv Ιωνια Θεσσαλονικης (Διαβατά), ζητά να καλύψει τη θέση Βοηθού Λογιστηρίου - Παραγγελιοληψίας.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες

  • Καταχώρηση και έλεγχο φορολογικών παραστατικών σε βιβλία Γ' κατηγορίας
  • Υποστήριξη μηνιαίων υποχρεώσεων και εργασιών κλεισίματος
  • Υποβολή και αντιστοίχιση My Data
  • Επικοινωνία και συμφωνία με προμηθευτές & πελάτες της εταιρίας
  • Συμφωνίες τραπεζικών κινήσεων (extrait), πελατών, προμηθευτών
  • Κοστολόγηση Εμπορευμάτων
Παρακαλούνται μόνο οι ενδιαφερόμενοι, που συγκεντρώνουν τα παραπάνω χαρακτηριστικά όπως αποστείλουν το Βιογραφικό τους Σημείωμα.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Οικονομικής κατεύθυνσης
  • Τουλάχιστον 5 έτη προϋπηρεσίας σε αντίστοιχη θέση ή λογιστικό γραφείο
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ και προγραμμάτων ΜS office (word, excel,outlook)
  • Γνώση του προγράμματος Soft1 θα εκτιμηθεί
  • Οργανωτικότητα, Υπευθυνότητα

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ευκαιρίες συνεχούς ανάπτυξης και εκπαίδευσης
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.