Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

4/3/2019

Sales Engineer

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

H Manager's Office, στο πλαίσιο υποστήριξης πελάτης της στον χώρο των χωματουργικών μηχανημάτων, θα επιλέξει τον κατάλληλο Μηχανικό Πωλήσεων με έδρα την Αθήνα.

Αναφέροντας στη Διεύθυνση Πωλήσεων, θα αναλάβει ενεργά καθήκοντα:

  • Διαχείριση ενεργών και υποψηφίων πελατών
  • Λήψη ζήτησης πελάτη (τηλεφωνική, email, fax, άμεση)
  • Καταγραφή & Ανάλυση δεδομένων (ζητήσεις / παραγγελίες / lost sales)
  • Διεύρυνση Πελατολογίου μέσω προωθητικών ενεργειών-προτάσεων
  • Επικοινωνία με πελάτες για διαχείριση και διευθέτηση προβλημάτων
  • Σύνταξη αναφορών των επισκέψεων και των ταξιδιών του

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ Μηχανολογίας/ Ηλεκτρολογίας
  • Αποδεδειγμένη εμπειρία σε πωλήσεις
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Έντονη προσωπικότητα και πωλησιακό προφίλ
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

Για την εκδήλωση ενδιαφέροντος, οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να αποστείλουν το Βιογραφικό τους Σημείωμα.

Θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.