Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

27/03/2024

Wholesales NGA Engineers (τηλεργασία)

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΑΘΗΝΑ ΔΥΤΙΚΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Εργασία από το σπίτι
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η Optimal HR Group, για λογαριασμό της Vodafone, αναζητά Wholesales NGA Engineers.

Ο Wholesales NGA Engineer θα αναλάβει σημαντικό ρόλο στη διαχείριση των υπηρεσιών Wholesale της Vodafone και του δικτύου NGA. Μέσα από τον ρόλο του θα εκτελεί δραστηριότητες που αφορούν το δίκτυο NGA, FTTC & FTTH, την τεχνική υποστήριξη, τη διαχείριση ticket των πελατών, την επικοινωνία με άλλους παρόχους, την τεχνική αναβάθμιση καθώς και την αντιμετώπιση προβλημάτων του σταθερού δικτύου NGA.

Αρμοδιότητες:

  • Εξασφάλιση έγκαιρης επίλυσης των προβλημάτων των πελατών σύμφωνα με τους στόχους της εταιρείας, εκτίμηση των προβλημάτων και εξασφάλιση ταχείας και εμπεριστατωμένης ανταπόκρισης στα αιτήματα εξυπηρέτησης πελατών
  • Προετοιμασία δελτίων αναφορών αντιμετώπισης προβλημάτων προς τη Διοίκηση, καθώς και την παραγωγή και κοινοποίηση δεδομένων σχετικά με την ποιότητα των υπηρεσιών που προσφέρονται σε άλλους παρόχους
  • Παρακολούθηση των ζητημάτων με στόχο την επίλυση των εμφανιζόμενων περιπτώσεων, σύμφωνα με τα SLA
  • Υποστήριξη των τεχνικών πεδίου μέσω καθοδήγησης με αποτελεσματικό και υπεύθυνο τρόπο
  • Παροχή υποστήριξης για θέματα πελατών Wholesale, διερευνώντας επίσης και μεταφέροντας, εάν είναι απαραίτητο, τα σφάλματα στα αρμόδια τμήματα
  • Ανάλυση, προετοιμασία και δοκιμή νέων λειτουργιών των συστημάτων IT που απαιτούνται για troubleshooting

Απαραίτητα Προσόντα

  • Τουλάχιστον 1+ έτη εμπειρίας στην τεχνική υποστήριξη 2nd Level, ή στην υποστήριξη πεδίου ή στα δίκτυα σταθερής πρόσβασης
  • Εμπεριστατωμένη γνώση των ακόλουθων τεχνολογιών δικτύωσης:
  1. δίκτυα xDSL
  2. VoIP/SIP
  3. Δρομολόγηση και τερματισμός IP
  4. CPEs και διαχείριση CPEs
  5. Οπτικά δίκτυα
  • Αγγλική γλώσσα (άπταιστα προφορικά και γραπτά)
  • Σχετικές πιστοποιήσεις σχετικές με τη δικτύωση (είναι επιθυμητές και θα θεωρηθούν πλεονέκτημα)

Παροχές

  • 6 μήνες εργασία στις εγκαταστάσεις, στην συνέχεια αποκλειστική τηλεργασία
  • Ανταγωνιστική αμοιβή, μπόνους και πακέτο αποδοχών
  • Ιδιωτική ασφάλιση υγείας & ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης
  • Απεριόριστη πρόσβαση σε μαθησιακούς πόρους και εκπαιδεύσεις
  • Επιπρόσθετα ρεπό: Vodafone Day, Family Day, Volunteering Day
  • Ειδικές προσφορές και εκπτώσεις για εργαζόμενους