Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

30/3/2021

Digital Marketing Manager

Digital Marketing - Ecommerce - Design

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Εάν έχετε εμπειρία στο Digital Marketing και στον κλάδο του εμπορίου χονδρικής και λιανικής, και θέλετε να κάνετε το επόμενο βήμα στην καριέρα σας ως Digital Marketing Manager, όπου μαζί με την ομάδα σας θα μπορείτε να εξελιχθείτε και να κάνετε τη διαφορά, τότε περιμένουμε την αίτησή σας για αυτή τη θέση Digital Marketing Manager!

Αρμοδιότητες:
  • Διαμόρφωση της στρατηγικής πλάνου digital marketing
  • Διαμόρφωση και παρακολούθηση ετήσιου Budget των digital ενεργειών
  • Αξιολόγηση και προτάσεις νέων digital εργαλείων με σκοπό την αύξηση του engagement των χρηστών
  • Σχεδιασμός και ευθύνη της υλοποίησης των digital marketing campaigns
  • Συνεργασία με συνεργάτες για τη δημιουργία σελίδων προορισμού και τη βελτιστοποίηση της εμπειρίας χρήστη

Απαραίτητα Προσόντα

Εμπειρία & γνώσεις:
  • BSc/MSc ΑΕΙ/ΤΕΙ/Κολεγίου Marketing, Διαφήμιση, Επικοινωνία, Διοίκηση Επιχειρήσεων ή παρεμφερές
  • Εργασιακή εμπειρία 4-6 ετών σε θέση Digital Marketing, σε εμπορική ή διαφημιστική εταιρία. Επιθυμητή η εμπειρία στον κλάδο της λιανικής
  • Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Γνώση PhotoShop ή Illustrator
  • Άριστη γνώση εργαλείων ανάλυσης ιστού (π.χ. Google Analytics, NetInsight, Omniture, WebTrends)
  • Γνώσεις σε HTML, CSS
  • Εμπειρία σε ανάλυση SEO
Προσωπικά Χαρακτηριστικά:
  • Άριστες αναλυτικές και αριθμητικές ικανότητες
  • Υψηλές επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ικανότητες οργάνωσης, διαχείρισης πολλαπλών καθηκόντων κάτω από συνθήκες πίεσης, και τήρησης προθεσμιών
  • Διαρκής ενημέρωση για τις τελευταίες τάσεις και τις βέλτιστες πρακτικές στο διαδικτυακό μάρκετινγκ και τις σχετικές μετρήσεις
  • Ενθουσιασμός και προσανατολισμός στους εταιρικούς στόχους

Παροχές

  • Υψηλός ανταγωνιστικός μισθός και extra παροχές
  • Σύγχρονο περιβάλλον εργασίας
  • Ομαδικότητα και συνεργασία
  • Υψηλές προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης