Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/3/2024

Χειριστής Μηχανών Παραγωγής

Παραγωγή - Εργάτες - Τεχνίτες

Πόλη ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΣΙΝΔΟΥ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Η Palaplast είναι μια από τις δυναμικότερες βιομηχανίες παραγωγής πλαστικών σωλήνων και εξαρτημάτων. Σήμερα, η Palaplast παράγει σωλήνες και εξαρτήματα άρδευσης και έχει επεκταθεί στους κλάδους της ύδρευσης, της θέρμανσης και της προστασίας καλωδίων οπτικών ινών. Η γκάμα των προϊόντων της ξεπερνά τους 4500 κωδικούς και η παραγωγική της δυναμικότητα τους 20.000 τόνους το χρόνο. Η συνεχής τεχνολογική της ανάπτυξη, η εύρεση μεθόδων παραγωγής που συμβάλλουν στη μείωση του κόστους και η εξασφάλιση της ποιότητας έχουν θέσει την Palaplast ηγέτη στον ελλαδικό χώρο, με διαρκή παρουσία σε περισσότερες από 70 χώρες παγκοσμίως, συγκαταλέγοντας την στους πρωτοπόρους του κλάδου της.

Για τις εγκαταστάσεις της στη ΒΙ.ΠΕ. Σίνδου η εταιρία αναζητά:

Χειριστή Μηχανών Παραγωγής σε βάρδιες

Πρόκειται για εργασία σε κυλιόμενες βάρδιες.
Οι βάρδιες έχουν ωράρια 06:00 - 14:00, 14:00 - 22:00, 22:00 - 06:00.

Αρμοδιότητες:
  • Χειρισμός μηχανημάτων παραγωγής
  • Θέση σε λειτουργία του εξοπλισμού για την εκκίνηση του κύκλου παραγωγής - επίτευξη όλων των προδιαγραφών του τελικού προϊόντος – ρύθμιση οπτικών- ακουστικών μέσων ελέγχου ποιότητας
  • Ποιοτικός και οπτικός έλεγχος του τελικού προϊόντος
  • Αποκατάσταση μικρών βλαβών των μηχανών στη βάρδια
  • Αναφορά στον Μηχανικό Βάρδιας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος Λυκείου, ΕΠΑΛ ή ΙΕΚ
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία σε γραμμή παραγωγής τουλάχιστον 2 ετών
  • Καλές γενικές τεχνικές γνώσεις
  • Καλή γνώση χειρισμού Η/Υ
  • Επιθυμητή γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Ευχέρεια επικοινωνίας, εργατικότητα, ευσυνειδησία, υπευθυνότητα

Παροχές

  • Άμεση Πρόσληψη
  • Ανταγωνιστικός μισθός αναλόγως προσόντων
  • Παροχή μηνιαίων διατακτικών σίτισης
  • Ενδοεπιχειρησιακή εκπαίδευση και επαγγελματική ανάπτυξη
  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον