Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
29/4/2024

Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Λογιστικό γραφείο στη Θεσσαλονίκη αναζητά 1 υπάλληλο για τη θέση του Βοηθού Λογιστή.

Περιγραφή Θέσης

  • Καταχώρηση λογιστικών εγγραφών σε βιβλία Β’ & Γ’ κατηγορίας.
  • Υλοποίηση εργασιών μηνιαίου κλεισίματος και οικονομικών αποτελεσμάτων απλογραφικών και διπλογραφικών βιβλίων σε συνεργασία με τον Λογιστή
  • Υποβολή ΦΠΑ και παρακρατούμενων φόρων σε συνεργασία με τον Λογιστή
  • Διαχείριση κυκλώματος My-DATA
  • Διαχείριση ΕΡΓΑΝΗ (σύνταξη συμβάσεων εργασίας, μεταβολές ωραρίων, προσλήψεων, αποχωρήσεων)
  • Επικοινωνία με δημόσιες υπηρεσίες και φορείς του Δημοσίου (Δ.Ο.Υ., ΕΦΚΑ, ΟΑΕΔ, ΣΕΠΕ)
  • Λοιπές εργασίες λογιστηρίου.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ -ΤΕΙ Λογιστικής