Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

12/03/2021

Υποστηρικτικός/ή Υπάλληλος Ασφαλιστικής

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Σας ενδιαφέρει να δραστηριοποιηθείτε στον ασφαλιστικό κλάδο ως Υποστηρικτικός/ή Υπάλληλος Ασφαλιστικής; Θέλετε να ξεκινήσετε ή να εμπλουτίσετε την επαγγελματική σας πορεία μέσα σε ένα πολυεθνικό περιβάλλον; Είναι η ευκαιρία σας αν διαθέτετε άριστες δεξιότητες στον συντονισμό εργασιών και στην ομαδική συνεργασία να κάνετε την αίτησή σας τώρα για τον/την Υποστηρικτικός/ή Υπάλληλος Ασφαλιστικής σε μεγάλη πολυεθνική εταιρία, στο τμήμα αποζημιώσεων ζωής.

Οι κύριες αρμοδιότητες της θέσης Υποστηρικτικός/ή Υπάλληλος Ασφαλιστικής είναι:
  • επεξεργασία αιτημάτων ασφάλισης και παρακολούθηση της ομαλής ολοκλήρωσής τους
  • επικοινωνία με εταιρικούς πελάτες και συνεργάτες για την παροχή πληροφοριών μέσω τηλεφώνου και αλληλογραφίας
  • συντονισμό εργασιών για την έγκριση αιτήσεων
  • ηλεκτρονική αρχειοθέτηση και ψηφιοποίηση εγγράφων
  • συγκέντρωση των απαραίτητων δικαιολογητικών εγγράφων και έλεγχος της ορθότητάς τους
  • καταχώρηση και έλεγχος στοιχείων

Απαραίτητα Προσόντα

Για τη θέση Υποστηρικτικός/ή Υπάλληλος Ασφαλιστικής είναι απαραίτητα τα παρακάτω προσόντα:
  • τουλάχιστον 6 μήνες προϋπηρεσία σε θέσεις καταχώρησης δεδομένων
  • πτυχίο στον ασφαλιστικό τομέα ή στον τομέα των οικονομικών
  • πολύ καλή γνώση και χρήση MS Office
  • πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • συντονισμός έργων και δεξιότητα στην επικοινωνία
  • αναλυτική σκέψη
  • κριτική ικανότητα

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει για την θέση Υποστηρικτικός Υπάλληλος Ασφαλιστικής τα εξής:
  • Ευκαιρία να εξελιχθείς σε ένα δυναμικό πολυεθνικό περιβάλλον
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας

Αν ενδιαφέρεστε για τη θέση Υποστηρικτικός/ή Υπάλληλος Ασφαλιστικής μπορείτε να κάνετε την αίτησή σας τώρα!

Για πληροφορίες τηλεφωνήσετε στο +30 2166001344 και μπορείτε να ζητήσετε την Ζυγογιάννη Ιωάννα

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.