Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
01/05/2024

Χειριστής Περονοφόρου Οχήματος ομάδας Β'

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Η ΑΛΦΑ ΩΜΕΓΑ Α.Ε., αποτελεί σήμερα μία από τις γρηγορότερα αναπτυσσόμενες ελληνικές εταιρίες στον χώρο της εφοδιαστικής αλυσίδας (logistics) φαρμάκου, με κύρια συμβολή της την φροντίδα της ανθρώπινης υγείας. Δραστηριοποιείται από το 2008 στις υπερσύγχρονες εγκαταστάσεις της στον Ασπρόπυργο, έχοντας ως επίκεντρο την απόλυτη αξιοπιστία και συνέπεια στην εξυπηρέτηση των πελατών της σε ολόκληρη την Ελλάδα, παρέχοντας υψηλής ποιότητας υπηρεσίες.

H εταιρία μας ενδιαφέρεται να προσλάβει:

Χειριστή Περονοφόρου Οχήματος ομάδας Β'

Οι βασικές αρμοδιότητες της θέσης είναι :
  • Λειτουργία περονοφόρου ανυψωτικού μηχανήματος (όπως Reach Truck και Counter Balance)
  • Εκτέλεση παραλαβών και φόρτωση υλικών
  • Μεταφορές και τακτοποίηση εντός αποθήκης

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εμπειρία τουλάχιστον 4 ετών σε διαδικασίες και περιβάλλον αποθήκης
  • Εμπειρία στη χρήση ασύρματων τερματικών (RF) και εξοικείωση στη χρήση πληροφοριακού συστήματος διαχείρισης αποθηκών (WMS)
  • Εμπειρία τουλάχιστον 2 ετών ως χειριστής ανυψωτικού μηχανήματος ή βοηθός χειριστή (απαραίτητα Reach Truck)
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • Προσαρμοστικότητα και ομαδικό πνεύμα

Θα εκτιμηθούν ιδιαίτερα:

  • Εργασιακή εμπειρία σε αποθήκες 3PL και βέλτιστα σε φαρμακαποθήκη
  • Γνώση διαδικασιών παραλαβής/εισαγωγής προϊόντων στην αποθήκη
  • Γνώση Αγγλικών
  • Γνώση MS Office

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Ιδιωτική ασφάλιση

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.