Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

4/12/2019

PHP Developer

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Θέλουμε να εντάξουμε στην ομάδα μας έναν Back-end Developer ώστε να ‘χτίσει’ το μέλλον.
Η εταιρεία μας εξειδικεύεται στην υλοποίηση ηλεκτρονικών καταστημάτων, ιστοσελίδων, native εφαρμογών για κινητές συσκευές, πλήρως παραμετροποιημένων προγραμμάτων μηχανοργάνωσης και μηχανογράφησης (erp) και στο digital marketing. Η εταιρεία είναι γοργά αναπτυσσόμενη στον τομέα της τεχνολογίας με μοναδικό περιβάλλον εργασίας και δημιουργικό πνεύμα. Η ομάδα μας αποτελείται από νέους ανθρώπους και θέλουμε να την ενισχύσουμε.

Περιγραφή Θέσης
  • O ιδανικός υποψήφιος θα πρέπει να νιώθει άνετα με το να γράφει καθημερινά κώδικα PHP (είτε σε κάποιο CMS είτε σε MVC web framework).
  • Θα πρέπει να δίνει λύσεις σε υλοποιήσεις νέων έργων με φαντασία και εφευρετικότητα και να μπορεί να ανταποκριθεί σε νέες προκλήσεις.
Κύριες αρμοδιότητες
  • Θα πρέπει να αναπτύσσει κώδικα για τα project της εταιρείας μας
  • Θα προτείνει τρόπους υλοποίησης και λύσεις σε θέματα development

Απαραίτητα Προσόντα

  • Άριστη γνώση της γλώσσας προγραμματισμού PHP
  • Εξοικείωση με WordPress
  • Εξοικείωση με Magento
  • Καλή γνώση των τεχνολογιών front-end (HTML5, CSS3, JavaScript)
  • Καλή γνώση των εφαρμογών JSON, API, REST
  • Ικανότητα να ανταποκριθεί σε αυστηρά deadlines
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ