Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
23/04/2024

Στέλεχος Marketing

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Περιγραφή

Όμιλος Παροχής Υπηρεσιών αναζητά Στέλεχος Marketing.

Αρμοδιότητες
  • Υλοποίηση προωθητικών ενεργειών τοπικής εμβέλειας (ATL & BTL) για την προβολή του παραρτήματος , με στόχο την αύξηση του αριθμού των σπουδαστών
  • Διαχείριση λογαριασμών social media (instagram, facebook κ.ο.κ) και δημιουργία στοχευμένου περιεχομένου. Ανάλυση και μέτρηση των αποτελεσμάτων των Social Media Campaigns
  • Συντονισμός και προώθηση μέσω social media των εκδηλώσεων που πραγματοποιούνται στο παράρτημα (open days, διαλέξεις, ημερίδες κ.ο.κ). Προετοιμασία press releases & blog content σε συνεργασία με τον Marketing Manager.
  • Μελέτη και ανάλυση ανταγωνισμού
  • Δημιουργία προωθητικού και ενημερωτικού υλικού (αφίσες, ανακοινώσεις, έντυπα) σε συνεργασία με το γραφιστικό τμήμα

Απαραίτητα Προσόντα

  • Αποδεδειγμένη εμπειρία στην διαχείριση λογαριασμών Social Media και στην δημιουργία προωθητικού περιεχομένου
  • Πτυχίο Marketing / Διοίκησης Επιχειρήσεων
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Άριστες οργανωτικές δεξιότητες και ικανότητα αποτελεσματικής κατανομής χρόνου
  • Επικοινωνιακή και ευχάριστη προσωπικότητα

Παροχές

Ο Όμιλος προσφέρει
  • Ανταγωνιστικές αποδοχές
  • Ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας στις σύγχρονες εγκαταστάσεις μας
  • Συνεχή εκπαίδευση και πρόσβαση στα εκπαιδευτικά προγράμματα του ομίλου
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.