Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

11/4/2024

Marketing Specialist

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΠΑΤΡΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Divico Α.Ε. ιδρύθηκε το 1982 στην Πάτρα, και είναι μια πανελλαδική εταιρεία η οποία απασχολεί περισσότερα από 120 άτομα, ενώ διαθέτει συνεργάτες σε όλη την Ελλάδα. Στόχος της είναι να προσφέρει υπηρεσίες υψηλής ποιότητας και καινοτομίας στους τομείς των νέων τεχνολογιών και των συστημάτων ασφαλείας. Ο μικρός μέσος όρος ηλικίας, το υψηλό γνωσιακό επίπεδο και η συνεχής επιμόρφωση του ανθρώπινου δυναμικού σε συνδυασμό με το άριστο συνεργατικό κλίμα, καθιστούν την εταιρεία μας δημιουργική και πρωτοπόρα, ευέλικτη και προσαρμόσιμη στις συνεχώς μεταβαλλόμενες συνθήκες της αγοράς.
Αναζητούμε ταλαντούχα και φιλόδοξα άτομα για την στελέχωση των τμημάτων μας, τα οποία θα είναι ικανά να συνεισφέρουν στην ανάπτυξη και την αποτελεσματικότητα της ομάδας μας.

Περιγραφή θέσης: Marketing Specialist

Αρμοδιότητες θέσης:
  • Ενεργή συμμετοχή στον σχεδιασμό και την υλοποίηση προωθητικών ενεργειών της Divico
  • Διαχείριση website και σελίδων κοινωνικής δικτύωσης (Facebook, Instagram, LinkedIn)
  • Ανάπτυξη περιεχομένου, δημιουργία εικόνων και σύνταξη κειμένων για ηλεκτρονικά και έντυπα μέσα της εταιρείας
  • Δημιουργία και υλοποίηση ψηφιακών campaigns και newletters
  • Επικοινωνία - συνεργασία με τους εξωτερικούς συνεργάτες διαφήμισης, digital marketing, web designers κτλ
  • Διαχείριση έντυπης προβολής και διαφημιστικού υλικού
  • Συνεργασία με τα υπόλοιπα τμήματα της εταιρείας (πωλήσεων, προμηθειών και τεχνικό τμήμα)
Για οποιαδήποτε πληροφορία για τη θέση μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας στο τηλέφωνο επικοινωνίας 2610 461 906.

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου:
  • Πτυχίο Marketing, Eπικοινωνίας ή συναφούς επιστημονικού πεδίου
  • Απαραίτητη γνώση Elementor - Wordpress
  • Eπαγγελματική προϋπηρεσία τουλάχιστον 1 έτος σε αντίστοιχο τμήμα
  • Γνώση Wordpress, Google analytics, Google Adwords, Mailchimp, Facebook Ads, Moosend
  • Γνώση Σχεδιαστικών & Γραφιστικών Προγραμμάτων (Photoshop, Illustrator, Canva etc.)
  • Ομαδικότητα, μεθοδικότητα και συνέπεια
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες στην ελληνική και στην αγγλική γλώσσα (γραπτά και προφορικά)

Παροχές

H εταιρεία προσφέρει:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Σύγχρονο, ευχάριστο και σταθερό περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Ευκαιρίες για ανάπτυξη των δυνατοτήτων των εργαζομένων και προσωπική ανέλιξη