Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

2/4/2024

Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΝΕΑ ΕΥΚΑΡΠΙΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Ανώνυμη εταιρία κατασκευής και πώλησης ενδυμάτων με έδρα στη Θεσσαλονίκη, ζητά να προσλάβει Βοηθό Λογιστή, με σύμβαση εργασίας πλήρους απασχόλησης. Περιοχή ΤΙΤΑΝ.

Κύρια καθήκοντα

  • Συμμετέχει σε όλο το φάσμα της λειτουργίας του λογιστηρίου, ώστε να διασφαλίζεται η συμμόρφωση με τις ισχύουσες νομοθετικές και φορολογικές διατάξεις.
  • Συμμετέχει στη καθημερινή ροή των εργασιών του λογιστηρίου όπως: Συμφωνίες με προμηθευτές και πελάτες,  καταχώρηση παραστατικών δαπανών – εξοδολογίων, έλεγχος και συμφωνία απαιτήσεων.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Οικονομικής Κατεύθυνσης
  • Εμπειρία σε μηχανογραφημένο λογιστήριο τουλάχιστον 2έτη σε αντίστοιχη θέση
  • Πολύ καλή γνώση εφαρμογών Office,  και εμπορικών προγραμμάτων. Γνώση  ERP  ATLANTIS  θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Επιχειρησιακή αντίληψη
  • Αναλυτική και συνθετική σκέψη
  • Ικανότητες επικοινωνίας, ομαδικό πνεύμα, οργάνωση
  • Προσήλωση στην επίτευξη στόχων και αποτελεσματικότητα

Παροχές

  •  Προσφέρουμε ευκαιρίες επαγγελματικής ανάπτυξης

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι, όπως αποστείλουν το Βιογραφικό τους Σημείωμα.