Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

4/4/2024

Υπάλληλος Γραφείου - Υπεύθυνος/-η Παραλαβών

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Εταιρεία Εισαγωγών-Εξαγωγών βιολογικών τροφίμων με παρουσία 20 χρόνων στην ελληνική αγορά που εδρεύει στο Περιστέρι και τον Ρέντη επιθυμεί να στελεχώσει τη θέση «Υπάλληλος γραφείου – Υπεύθυνος/-η παραλαβών».

Αρμοδιότητες:

  • Παραλαβές / έλεγχος / προετοιμασία και εκτέλεση παραγγελιών (picking & packing)
  • Καταχώριση - έκδοση παραστατικών, τιμολόγηση
  • Συμφωνίες λογαριασμών με πελάτες - προμηθευτές
  • Χειρισμός ERP  Soft1
  • Παρακολούθηση φορτώσεων – παραδόσεων
  • Παρακολούθηση αποθεμάτων – planning
  • Προετοιμασία και αποστολή παραγγελιών στα Αγγλικά (εισαγωγές, παραγγελίες, αποστολές)
  • Αρχειοθέτηση λογιστηρίου
  • Επικοινωνία με πελάτες / προμηθευτές εξωτερικού

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση (θα υπάρξει περίοδος προσαρμογής και εκπαίδευσης)
  • Xρήση Αγγλικής γλώσσας (προφορικός και γραπτός λόγος)
  • Γνώση χειρισμού Η/Υ
  • Η γνώση Softone (Soft1) ERP θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Οργάνωση, αποφασιστικότητα, αντίληψη και πρωτοβουλία
  • Δυναμική προσωπικότητα, προσεγμένη εμφάνιση
  • Δίπλωμα Β' Κατηγορίας και αυτοκίνητο

Παροχές

  • Εταιρικό κινητό τηλέφωνο και πληρωμή εξόδων μετακίνησης
  • Ετήσιο Bonus παραγωγικότητας
  • Ευκαιρίες εξέλιξης