Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
11/4/2024

Λογιστής / Λογίστρια

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΤΑΓΑΡΑΔΕΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Η εταιρεία ΝΕΡΟΥΠΟΛΗ ΑΕ (WATERLAND) με έδρα τους Ταγαράδες Θεσσαλονίκης ζητά Λογιστή/ Λογίστρια πλήρους απασχόλησης για τη στελέχωση της ομάδας της.

Κύριες Αρμοδιότητες

  • Καταχώριση παραστατικών σε διπλογραφικά βιβλία
  • Σύνταξη φορολογικών και ασφαλιστικών δηλώσεων (Φ.Π.Α., παρακρατούμενων φόρων, χαρτοσήμου, ΑΠΔ κ.λπ.)
  • Προετοιμασία και υπολογισμός μηνιαίων μισθοδοτικών καταστάσεων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Οικονομικής- Λογιστικής κατεύθυνσης Ελληνικού Ιδρύματος
  • Γνώση τήρησης απλογραφικών και διπλογραφικών βιβλίων
  • Γνώση ΕΛΠ, ΦΠΑ, φορολογίας εισοδήματος
  • Γνώση φορολογικής νομοθεσίας φυσικών και νομικών προσώπων
  • Γνώση εργατικής/ ασφαλιστικής νομοθεσίας
  • Απαραίτητη γνώση προγραμμάτων ERP SOFTONE
  • Προϋπηρεσία άνω των 2 ετών σε λογιστήριο με Γ’ κατηγορίας βιβλία

Ειδικές απαιτήσεις

  • Ευελιξία ωραρίου κατά τους καλοκαιρινούς μήνες λειτουργίας της επιχείρησης (Ιούνιο- μέσα Σεπτεμβρίου)
  • Μεταφορικό μέσο απαραίτητο λόγω τοποθεσίας της επιχείρησης

Παροχές

  • Δυναμικό και φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Αποδοχές ανάλογες προσόντων, Ελάχιστες αποδοχές 1000 Ευρώ καθαρά

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.