Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/01/2023

Export Area Sales Manager (Spanish / Italian Speaker)

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΡΕΝΤΗΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ΜΑΘΙΟΣ ΠΥΡΙΜΑΧΑ Α.Ε. αναζητεί ΠΩΛΗΤΗ/ ΠΩΛΗΤΡΙΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ (SPANISH/ITALIAN SPEAKER). Η εταιρεία μας με παράδοση στο χώρο των βιομηχανικών πυριμάχων και των δομικών υλικών από το 1890, προσφέρει δυνατότητες συνεχούς εκπαίδευσης και μεγάλες προοπτικές εξέλιξης, δεδομένης της ταχείας της ανάπτυξης σε διεθνές επίπεδο.

Αρμοδιότητες θέσης:
  • Ευθύνη για τον προγραμματισμό, οργάνωση, διαχείριση και έλεγχο πελατών συγκεκριμένων χωρών του εξωτερικού με σκοπό την επίτευξη των στόχων πωλήσεων της εταιρείας
  • Προγραμματισμός και συμμετοχή σε εμπορικές εκθέσεις του εξωτερικού
  • Προώθηση των προϊόντων και ανεύρεση νέων πελατών
  • Επέκταση και υποστήριξη του υφιστάμενου πελατολογίου
  • Διαπραγμάτευση νέων συμφωνιών
  • Παρακολούθηση της αγοράς και του ανταγωνισμού

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ υποψήφιου/ας:
  • Εμπειρία στο χώρο των πωλήσεων εξωτερικού, στην ανάπτυξη νέων αγορών και στη διεύρυνση πελατολογίου
  • Άριστη γνώση Αγγλικής και Ισπανικής/ Ιταλικής γλώσσας. Γνώση επιπλέον ξένης γλώσσας θα θεωρηθεί προσόν
  • Άριστες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Δυνατότητα και ευελιξία πραγματοποίησης ταξιδιών στο εξωτερικό
  • Άριστη χρήση Microsoft Office και H/Y

Παροχές

  • Ενδοεπιχειρησιακή εκπαίδευση και επαγγελματική ανάπτυξη
  • Συμμετοχή σε διεθνή projects
  • Ευκαιρίες σταδιοδρομίας σε μια ταχέως αναπτυσσόμενη επιχείρηση με δράση σε πολυεθνικό επίπεδο