Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/5/2021

Τμήμα Διαχείρισης Ποιότητας Προϊόντων

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΘΕΡΜΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ΜΑΓΝΗΤΙΚΗ Α.Ε. – Juro-Pro, μία από τις μακροβιότερες ελληνικές εταιρείες στον χώρο του χονδρεμπορίου οικιακών ηλεκτρικών συσκευών, επιθυμεί να καλύψει το ρόλο:

Διαχείρισης Ποιότητας Προϊόντων.

Ο Υπεύθυνος του Τμήματος Διαχείρισης Ποιότητας, με έδρα τη Θέρμη Θεσσαλονίκης, καλείται να εξασφαλίζει την ενημέρωση όλων των απαραίτητων πιστοποιητικών για τα προϊόντα, είναι ενεργό μέλος της ομάδας Marketing και συνεργάζεται άμεσα με το Τμήμα Πωλήσεων. Επιπλέον, συνεργάζεται με το Τεχνικό Τμήμα της εταιρείας για τον διαρκή έλεγχο Ποιότητας των προϊόντων και την ικανοποίηση των αναγκών των πελατών.

Κύρια καθήκοντα

  • Διαχείριση φακέλων πιστοποιήσεων των προϊόντων (CE – LVD/EMC/RED/ERP, RoHS, REACH, LFGB κ.λπ.): Εξασφάλιση ότι όλα τα πιστοποιητικά προϊόντων είναι ενημερωμένα σύμφωνα με τις τρέχουσες Νομοθεσίες, τους Κανονισμούς και τις Οδηγίες της ΕΕ.
  • Καθημερινή επικοινωνία με προμηθευτές για θέματα πιστοποιήσεων, τεχνικά, ποιότητας κ.λπ.
  • Υποστήριξη Τμήματος Marketing: Σύνταξη οδηγιών χρήσης, δημιουργία συσκευασίας, logo (cosmetics) κ.λπ., για υπάρχοντα και για νέα προϊόντα.
  • Διαχείριση εταιρικής ιστοσελίδας κι εταιρικών λογαριασμών social media (Facebook, Instagram, YouTube, Google My Business κ.λπ.)
  • Υποστήριξη Τμήματος Πωλήσεων: Παροχή τεχνικών στοιχείων και πληροφοριών για τα προϊόντα, παρακολούθηση της αγοράς για τεχνολογικές εξελίξεις στα προϊόντα που εμπορεύεται η εταιρεία (οικιακές ηλεκτρικές συσκευές: κλιματιστικά split, αφυγραντήρες, καταψύκτες, συστήματα σιδερώματος, ηλεκτρικές σκούπες, ηλεκτρικές κουζίνες, θερμαντικά, ανεμιστήρες, μικροσυσκευές κουζίνας, συσκευές προσωπικής περιποίησης).

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχία Α.Ε.Ι/Τ.Ε.Ι. Marketing ή Πληροφορικής
  • Γνώστης της Ευρωπαϊκής Νομοθεσίας για οικιακές ηλεκτρικές συσκευές
  • Έμπειρος χρήστης Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint, Outlook) και προγραμμάτων ERP (SoftOne)
  • Έμπειρος χρήστης Internet & Social Media platforms, γνώσεις Marketing & Διαφήμισης
  • Άψογη γνώση της αγγλικής γλώσσας (C2-CPE level, καθημερινή χρήση γραπτά/προφορικά)
  • Επικοινωνιακές και οργανωτικές ικανότητες, συνέπεια, εχεμύθεια
  • Άνδρας με εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • Κάτοχος διπλώματος οδήγησης (Β)
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση θα ληφθεί υπόψη
  • Εμπειρία στον κλιματισμό θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν

Παροχές

  • Ανταγωνιστικές αποδοχές
  • Εξαιρετικό περιβάλλον εργασίας
  • Πλήρης εκπαίδευση