Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
12/04/2024

Groom

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΚΕΡΚΥΡΑ

Το ξενοδοχείο Sunshine Corfu Hotel and Spa 4*, στο γραφικό Νησάκι της Κέρκυρας, στα πλαίσια ανακαίνισης, ανασυντάσσεται και αναδιοργανώνεται πλήρως.

Για την θερινή περίοδο 2024 αναζητά πολύτιμους συνεργάτες για την εκ νέου στελέχωση των τμημάτων του.

Αναζητούμε: Groom.

Αρμοδιότητες:

Το καλωσόρισμα των πελατών στο ξενοδοχείου, η συνοδεία των πελατών με τις αποσκευές του στο δωμάτιο τους κατά το check – in, check – out τους. Να συνεργάζεται πλήρως με το προσωπικό της ρεσεψιόν και των λοιπών τμημάτων.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εμπειρία σε αντίστοιχη θέση τουλάχιστον 3 ετών
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας (επιπλέον γνώση σε Ιταλικά, Ρωσικά, Γαλλικά, Γερμανικά θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα)
  • Επαγγελματική εμφάνιση και συμπεριφορά, καθώς και ευχάριστη και ευγενική διάθεση απέναντι σε πελάτες και συναδέλφους
  • Πνεύμα ομαδικότητας και συνεργασίας

Παροχές

  • Δυναμικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Ανταγωνιστικός μισθός, ανάλογος των προσόντων και πλήρης ασφαλιστική κάλυψη
  • Διαμονή
  • Διατροφή

    Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

    Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.