Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

16/4/2018

Υπεύθυνος/η Λειτουργίας Καταστημάτων

Εστίαση

Πόλη ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ο ΦΟΥΡΝΟΣ ΛΕΜΟΝΗ, εταιρεία παραγωγής και εμπορίας προϊόντων αρτοποιίας και ζαχαροπλαστικής, με έξι καταστήματα συνεχούς λειτουργίας και υψηλής επισκεψιμότητας στην Κασσάνδρα της Χαλκιδικής, στο πλαίσιο της συνεχούς ανάπτυξής της, ζητά έμπειρο στέλεχος για την άμεση κάλυψη της θέσης του/της:

Υπευθύνου/ης Λειτουργίας καταστημάτων (κωδικός θέσης Λ.Κ)

Περιγραφή θέσης

Στα καθήκοντα και στις αρμοδιότητες του/της κατόχου της θέσης περιλαμβάνονται:

  • Η επίβλεψη-εποπτεία της εύρυθμης λειτουργίας των καταστημάτων και τον έλεγχο τήρησης των προδιαγραφών λειτουργίας και ποιότητας της εταιρείας σε κάθε κατάστημα.
  • Η συστηματική παρακολούθηση και ανάλυση των στατιστικών στοιχείων των καταστημάτων (πωλήσεις, επισκεψιμότητα, κόστη κτλ.) και την σύνταξη αναφορών προς τη διοίκηση.
  • Λειτουργεί ως ο συνδετικός κρίκος μεταξύ των τμημάτων διοίκησης της εταιρείας και των καταστημάτων. Συνεργάζεται στενά με όλα τα τμήματα διοίκησης της εταιρείας (παραγωγής, οικονομικών, marketing, προμηθειών, ανθρώπινου δυναμικού), κατανοεί σε βάθος το έργο, τις αποφάσεις και τα προγράμματα των τμημάτων, διασφαλίζει την ομαλή εφαρμογή τους στα καταστήματα και μεταφέρει τις ανάγκες των καταστημάτων και τον παλμό της αγοράς τους στα τμήματα διοίκησης της εταιρείας.
  • Γνωμοδοτεί και συμμετέχει στις εταιρικές διαδικασίες της στοχοθεσίας, του  σχεδιασμού, του προγραμματισμού και της αξιολόγησης: της προιοντικής γκάμας, του πλάνου marketing, του συστήματος επιλογής, εκπαίδευσης, κινητοποίησης και επιβράβευσης των εργαζομένων στα καταστήματα.
  • Γνωμοδοτεί και συμμετέχει στις διαδικασίες λήψης απόφασης και στην υλοποίηση των ενεργειών που στοχεύουν στην ανάπτυξη της αλυσίδας.
  • Συνεργάζεται στενά με τους υπεύθυνους των καταστημάτων για την άμεση επίλυση των θεμάτων των καταστημάτων και  υποστηρίζει από κοντά την ομαλή διεξαγωγή των καθηκόντων τους.
  • Εισηγείται και επιμελείται την υλοποίηση των ενεργειών που στοχεύουν στην βελτίωση της λειτουργίας και συνολικής απόδοσης των καταστημάτων.

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ υποψηφίου

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ. Επιθυμητές κατευθύνσεις: Διοίκηση Επιχειρήσεων, Marketing, Εμπορίας & Διαφήμισης, Οικονομικών Επιστημών.
  • Πολύ καλή γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας, στον γραπτό και προφορικό λόγο.
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού των εφαρμογών MS Office. Η γνώση χειρισμού συστήματος ERP θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν.
  • Τριετής τουλάχιστον εμπειρία σε πωλήσεις ή διοίκηση καταστήματος, ή ως υπεύθυνος operations σε αλυσίδα ή δίκτυο καταστημάτων/εταιρειών.
  • Πρωτοβουλία, υπευθυνότητα, οργανωτικότητα, μεθοδικότητα, συνέπεια και ευελιξία.
  • Αναπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες, ομαδικό πνεύμα, δημιουργικότητα και διάθεση για μάθηση.
  • Ικανότητες λήψης αποφάσεων υπό συνθήκες πίεσης, επίλυσης προβλημάτων και εστίασης στο αποτέλεσμα.
  • Εμπειρία στην διαχείριση και την εκπαιδευτική ενδυνάμωση ανθρώπινου δυναμικού.
  • Ισχυρός προσανατολισμός στην εξυπηρέτησης του πελάτη και έμφαση στην ποιότητα.
  • Δυνατότητα μόνιμης κατοικίας στην ευρύτερη περιοχή της Κασσάνδρας.

Παροχές

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.
  • Συνεχής εκπαίδευση και επιμόρφωση.

Μετά την συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων, θα ακολουθήσει επικοινωνία με τους υποψήφιους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης για να οριστεί συνέντευξη.

Η διαχείριση των αιτήσεων γίνεται με απόλυτη εμπιστευτικότητα.